(0432) 67-29-80
Вінницька область

Обговорили ключові аспекти щодо погашення заборгованості із заробітних плат та інших соціальних виплат

Обговорили ключові аспекти щодо погашення заборгованості із заробітних плат та інших соціальних виплат

Начальник Управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько взяв участь у засіданні обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке відбулось під керівництвом першого заступника голови ОДА Андрія Гижка.

До ключових питань, розглянутих під час засідання, було включено легалізацію та середньомісячний рівень заробітної плати в області.

Володимир Марунько поінформував присутніх, що фахівцями Управління Держпраці у Вінницькій області, з початку поточного року в області проведено понад 1800 виїзних семінарів-нарад з метою належного інформування підприємців та інших відповідальних осіб за дотримання норм чинного законодавства у сфері охорони праці.

 Нині на порядку денному – застосування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення з боку відповідних органів, включаючи органи місцевого самоврядування.

Також було зазначено про наявність узгодженого переліку підприємств, що підлягають перевірці, у зв’язку із нелегальним працевлаштуванням працівників, які не матимуть відповідних соціальних гарантій, включаючи забезпечення пенсійного стажу, страхування, відпусток тощо.

Перший заступник голови ОДА акцентував увагу на відповідальності керівництва місцевого рівня стосовно питань легалізації заробітних плат та погашення заборгованості з грошового забезпечення. «Варто підкреслити, що одним із факторів децентралізації є передача фінансових ресурсів, а також функцій та можливостей на об’єднані територіальні громади, що мають значні повноваження, включаючи створення на місцевому рівні тих органів, що мають право інспектувати та застосовувати штрафні санкції щодо вирішення відповідних питань, включаючи здійснення контролю за дотриманням норм законодавства про працю», – зазначив Андрій Гижко.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.