Управління Держпраці у Вінницькій області нагадує: допуск працівника до роботи без офіційного працевлаштування – заборонено! Неофіційне працевлаштування означає обмежені права на пенсію, позбавлення соціальних гарантій та можливості захистити свої трудові права у разі конфлікту з роботодавцем. Тільки офіційне працевлаштування забезпечує гідні умови праці, достойну заробітну плату, належну пенсію в майбутньому та добробут для України.
Шановні роботодавці!
Легалізуйте зайнятість працівників та відмовтесь від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить: зняти соціальну напругу, громадянам отримати реальну соціальну підтримку. Пропонуємо негайно зареєструвати належним чином трудові відносини зі своїми найманими працівниками. У випадку ігнорування цієї вимоги контролюючі органи будуть застосовувати всі заходи впливу за порушення законодавства з праці у межах їх компетенції.
Шановні працівники!
Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення належного рівня свого майбутнього Ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства. У разі відмови роботодавця, кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав (Управління Держпраці в області, Національної поліції України в області), а також до суду.
Довідково:
Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 6 грудня 2016 року № 1774-VIII, абзац шостий частини другої статті 265 Закону України «Про оплату праці» замінено трьома новими абзацами такого змісту:
Нагадуємо, що з 1 січня 2019 року розмір мінімальної заробітної плати складає 4 173 гривні, відповідно, штрафна санкція за кожного неоформленого працівника 30 мінімальних заробітних плат - 125 190 грн.