(0432) 67-29-80
Вінницька область

У навчальних закладах приділяють недостатньо уваги охороні праці

У навчальних закладах приділяють недостатньо уваги охороні праці

Відповідно до річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік, затвердженого наказом від 20.11.2018 року  № 1417-О Управління Держпраці у Вінницькій області, працівниками відділу нагляду в АПК та СКС проводяться перевірки навчальних закладів (професійно-технічні, загальноосвітні школи, дошкільні навчальні заклади) з питань дотримання вимог законодавства з охорони праці.

Протягом жовтня перевірено 5 закладів. За результатами перевірок головними державними інспекторами відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері виявлено порушення нормативно-правових актів з питань охорони праці, здебільшого, організаційного характеру, як то:

  • не впроваджена система охорони праці;
  • не розроблені положення про службу охорони праці;
  • не проведене навчанння для посадових осіб та працівників з питань охорони праці;
  • немає інструкцій за посадами та видами робіт;
  • не ведуться журнали реєстрації інструктажів з охорони праці (вступного та на робочих місцях).

Для усунення виявлених порушень керівникам навчальних закладів надано приписи. За результатами перевірок проведено наради з метою запобігання  виробничому травматизму, під час яких фахівці Держпраці проаналізували причини і обставини настання виробничого травматизму. Нагадали, що ефективними заходами профілактики можуть стати – посилення трудової та виробничої дисципліни; проведення відповідних інструктажів, навчання та перевірки знань з питань охорони праці; проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників; забезпечення працівників відповідними засобами індивідуального захисту.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.