(0432) 67-29-80
Вінницька область

Нарада щодо порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці

Нарада щодо порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці

Головний державний інспектор сектору з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Вінницькій області Олег Мандриця провів нараду з працівниками та посадовими особами ТОВ «Грандлітоїл» (с. Дружне Калинівського району) щодо порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці та надання пільг та компенсацій працюючим у несприятливих умовах.

Олег Мандриця роз’яснив вимоги законодавства з питань атестації робочих місць за умовами праці. Наголосив, що атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначається наказом по підприємству, установі або організації у строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.

Було наголошено на дотриманні роботодавцями вимог законодавства про пільги і компенсації  працівникам, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці та правильності застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників у яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці.

Атестація робочих місць є обов’язковою лише за наявності шкідливих та небезпечних умов праці. У всіх інших випадках це право роботодавця, а не обов’язок. Однак проводити атестацію рекомендовано в будь-якому випадку, оскільки: роботодавець не володіє спеціальними знаннями для самостійного визначення шкідливості та небезпечності умов праці.

Не проведення атестації позбавляє права найманих працівників на щорічні додаткові відпустки, отримання підвищеної оплати праці на важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці відповідно до вимог статті 100 КЗпП України.

Окремо розглянуто питання щодо передбачення відповідальності за несвоєчасність проведення атестації або порушення порядку її проведення.

Фахівець Держпраці також порушив питання офіційного працевлаштування. Розповів учасникам наради про переваги легального працевлаштування, своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, відповідальності роботодавця за порушення законодавства про працю.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.