(0432) 67-29-80
Вінницька область

Нарада щодо безпечного ведення газонебезпечних робіт

Нарада щодо безпечного ведення газонебезпечних робіт

Головні державні інспектори відділу нагляду на виробництві та на об’єктах підвищеної небезпеки Іван Сеник та Олександр Мандренко провели нараду з інженерно-технічними працівниками та посадовими особами КП «Вінницяоблводоканал» щодо дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці при організації безпечного ведення газонебезпечних робіт.

Головна мета заходу – зменшення виробничих ризиків, попередження виробничого травматизму та поліпшення стану охорони праці при роботах в колодязях та в замкнутих просторах, особливо при високих температурах повітря.
Фахівці Управління Держпраці поінформували присутніх про стан виробничого травматизму у галузі. Так, протягом 2018 року на об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства України було травмовано 59 осіб, з них 2 особи смертельно. Протягом п’яти, місяців 2019 року травмовано 16 осіб, при цьому 3 особи смертельно.

За видами подій значна кількість нещасних випадків пов’язана з отруєнням газами під час виконання робіт в колодязях та інших закритих просторах – грабельних відділеннях каналізаційних насосних станцій (КНС).

Основними причинами нещасних випадків є організаційні, а саме:
- виконання робіт без оформлення нарядів-допусків;
- незабезпечення працівників засобами колективного та індивідуального захисту та/або невикористання їх працівниками під час виконання робіт підвищеної небезпеки;
- незабезпечення працівників засобами контролю повітряного середовища;
- низький рівень виробничої дисципліни, культури виробництва, безвідповідальність посадових осіб та безпечність виконавців робіт підвищеної небезпеки.
Тож головні державні інспектори вкотре наголосили на обов’язковому дотриманні вимог нормативно-правових актів з охорони праці при організації та безпечному проведенні газонебезпечних робіт на об’єктах підприємств водопровідно-каналізаційного господарства та рекомендували організувати позапланові перевірки знань та проведення інструктажів з питань охорони праці працівникам, які виконують та організовують дані роботи.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.