(0432) 67-29-80
Вінницька область

Нарада з працівниками ПрАТ «Ладижинський завод залізобетонних конструкцій»

Нарада з працівниками ПрАТ «Ладижинський завод залізобетонних конструкцій»

Фахівцем Управління Держпраці у Вінницькій області проведено нараду з інженерно-технічними працівниками та посадовими особами ПрАТ «Ладижинський завод залізобетонних конструкцій» щодо дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці для попередження виробничого травматизму.

Головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку О.В.Тронець довів присутнім звернення Організаційного комітету з підготовки до проведення 28 квітня Дня охорони праці в Україні під девізом «Захищене і здорове покоління».

В Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян. Інтереси молодих працівників до 18 років достатньою мірою захищені нормами законодавства (не дозволено прийом на роботу осіб до 16 років, установлено скорочений робочий тиждень, заборонено працювати вночі та в позаурочний час тощо). Але відповідного захисту потребує і молодь до 24 років, яка ще не має належних навичок та достатнього досвіду, не досягла фізичної і психологічної зрілості.

За результатами державного нагляду, спрямованого на запобігання економічній експлуатації молоді, зокрема дітей, виконанню робіт, небезпечних для їхнього життя і здоров’я, установлено, що 65% перевірених підприємств, де використовують працю неповнолітніх, порушують права дітей.

Збереження здоров’я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді, у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства.

У ході наради також було обговорено стан охорони праці на підприємстві. Наголошено на своєчасності проведення навчання та інструктажів з питань охорони праці, безпечного ведення робіт з підвищеною небезпекою, наявності та якості інструкцій з охорони праці за професіями та видами робіт, підготовці кадрів, проходженні стажування прийнятих на роботу працівників, розробленні додаткових організаційно-технічних заходів для зниження ризиків виникнення аварійних ситуацій і аварій, а також профілактики виробничого травматизму.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.