(0432) 67-29-80
Вінницька область

Нараду у ПОГ «Вінницьке УВП УТОС» провели у виробничій обстановці

Нараду у ПОГ «Вінницьке УВП УТОС» провели у виробничій обстановці

Фахівці відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Вінницькій області провели нараду з працівниками та посадовими особами ПОГ «Вінницьке УВП УТОС» з питань відзначення Дня охорони праці, дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки для попередження виробничого травматизму.

Головний державний інспектор Сергій Рудюк ознайомив присутніх із зверненням організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні та акцентував увагу на тому, що девізом року Міжнародна організація праці визначила – «Захищене і здорове покоління». Цей девіз збігається із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

Зокрема, відповідно до ст. 187 Кодексу законів про працю України, неповнолітні – особи, що не досягли 18 років, – у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх. Разом з тим, в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці неповнолітні користуються пільгами, встановленими законодавством України.

Головний державний інспектор Андрій Романенко поінформував про виробничий травматизм в Україні і області за 2016-2017 роки та проаналізував основні причини настання нещасних випадків. Було зазначено, що основні профілактичні заходи щодо запобігання травматизму – це безпечність технологічних процесів і обладнання, утримання приміщень, обладнання та засобів захисту в належному стані, організація виконання робіт відповідно до вимог безпеки, проходження працівниками спеціального навчання і перевірки знань з питань з охорони праці.

Було також наголошено на важливості обов’язкового проходження періодичних медичних оглядів з метою визначення професійної придатності працівників, на обов’язку керівництва підприємства щодо забезпечення працівників у повному обсязі спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.