(0432) 67-29-80
Вінницька область

Нарада з питань погашення заборгованості із заробітної плати банкрутами

Нарада з питань погашення заборгованості із заробітної плати банкрутами

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Вінницькій області Лариса Пасічна взяла участь у семінарі-нараді, що відбулась у Головному територіальному управлінні юстиції у Вінницькій області з арбітражними керуючими з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області, відносно яких порушено провадження у справі про банкрутство.

Нарада проведена за участі представників Регіонального відділення Фонду державного майна, Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України, Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації,  Управління державної виконавчої служби та Головного  управління  Державної фіскальної служби.

На семінарі-нараді був присутній арбітражний Василик В.В., який виконує відповідні повноваження на підприємствах, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство. Арбітражний керуючий надав пояснення стосовно підприємств, де він виконує відповідні повноваження та існує проблема заборгованості із виплати заробітної плати та платежів до Пенсійного фонду України.

Швидкому розв’язанню проблеми погашення заборгованості із заробітної плати на державних підприємствах та підприємствах у статутному фонді яких державна власність складає більше 50% заважає перебування зазначених підприємств у переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, відповідно до Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» від 7 липня 1999 року   № 847-XIV. У зв’язку з чим впровадження інших процедур, крім процедури розпорядження майном, не є можливим.

                                                                      

Довідково:

  • Станом на 1 листопада 2017 року сума заборгованості із виплати заробітної плати на 18 підприємствах-банкрутах Вінницької області складає 7 547 646,44 грн.
  • Загальна сума погашеної заборгованості із заробітної плати за період з 1 січня 2017 року по 1 листопада 2017 року становить 3 114 112,59 грн.
  • У процедурі розпорядження майном перебуває 4 підприємства із заборгованістю по заробітній платі на загальну суму 2 590 798,70 грн.
  • У процедурі санації перебуває 2 підприємства із заборгованістю по заробітній платі на загальну суму 543 752,84 грн.
  • У процедурі ліквідації перебуває 12 підприємств із заборгованістю по заробітній платі на загальну суму 4 413094,90 грн.
  • З них 5 державних підприємств із заборгованістю по заробітній платі на загальну суму 2 758 698,70грн.
«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.