(0432) 67-29-80
Вінницька область

Нарада з питань безпеки перевезень пасажирів автобусами

Нарада з питань безпеки перевезень пасажирів автобусами

Головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці Микола Павличук взяв участь у нараді з питань безпеки перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування та попередження ДТП на автошляхах області, яка відбулась 9 серпня у приміщенні Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА.

Проведення наради відбулось за участю заступника директора Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА – начальника управління транспорту, енергетики та зв’язку Віктора Данильченка, начальника  управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області Олексія Соколовського, представника відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції Андрія Джулепи, співробітника Регіонального сервісного центру МВС у Вінницькій області Вадима Солоднюка.

Під час наради було проведено загальне медіа-інформування про стан безпеки пасажирських перевезень та ознайомлення присутніх зі статистичними показниками за кількістю дорожньо-транспортних пригод в області. Зокрема, протягом семи місяців поточного року зареєстровано 1527 дорожньо-транспортних пригод, що становить 1,9% від загальної кількості ДТП по Україні. Крім цього, з постраждалими зафіксовано 292 дорожньо-транспортні пригоди від загальної кількості ДТП на Вінниччині, внаслідок яких 402 особи травмовано, 46 – загинули.  Відповідно до загальної статистики, основними причинами скоєння ДТП з постраждалими є: перевищення безпечної швидкості – 34%, порушення правил маневрування – 20%; порушення правил проїзду перехресть – 8%; порушення правил дорожнього руху пішоходами – 8%; недотримання дистанції – 7%; порушення правил проїзду пішохідних переходів – 7%; керування транспортним засобом у нетверезому стані – 4%.

У сою чергу, Микола Павличук повідомив присутнім, що упродовж першого півріччя 2018 року в країні зафіксовано 2 385 нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, з яких 173 смертельні.                  

За аналітичними даними найбільша кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, сталась  у Дніпропетровській області – 14%, у Донецькій області – 12,5% та в місті Києві – 8,9%. Кількість травмованих осіб у цих областях складає 35,4% від загальної кількості по Україні.

Найбільше у звітному періоді травмувались робітники таких професій: водій автотранспортних засобів (129), гірник очисного забою (65) та прохідник (58).

Серед причин нещасних випадків на виробництві переважають організаційні – вони складають 64,8% від усіх зафіксованих. Зокрема, йдеться про невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов’язків, порушення правил безпеки руху, технологічного процесу тощо.

Враховуючи зазначене, фахівець  Держпраці запропонував здійснювати постійний моніторинг стану охорони праці, профілактики виробничого травматизму, посилити роботу з підвищення рівня безпеки у транспортній галузі, активізувати превентивну роботу, щодо контролю роботодавцем за проведення медичного обстеження водіїв транспортних засобів перед виїздом на лінію, організацію режиму їх роботи та відпочинку, проведення ремонту автомобілів, а також акцентувати увагу роботодавців та працівників на підвищення рівня знань нормативно-правових актів та інструкцій з охорони праці.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.