gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

На Вінниччині тривають заходи контролю суб’єктів господарювання, що використовують працю іноземців щодо додержання трудового законодавства

Посадові особи Управління Держпраці продовжують здійснювати заходи державного нагляду (контролю) суб’єктів господарювання, що використовують працю іноземців.

Під час зазначених заходів, інспектори зосереджують особливу увагу на відповідності оплати праці іноземних громадян встановленому законодавством розміру та сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зокрема інформують підприємців з питань особливостей  використання праці іноземних працівників.

                        

Заходи проводяться наразі у всіх регіонах України та мають на меті зменшити кількість фіктивних контрактів та припинити діяльність роботодавців у сфері нелегальної міграції , а також контроль дотримання суб’єктами господарювання прав і соціальних гарантій іноземних громадян, які працюють в Україні.

Нагадуємо, що іноземці, які постійно проживають в Україні, можуть працювати на підприємствах, в установах і організаціях або займатися іншою трудовою діяльністю на підставах і в порядку, встановлених для громадян України.

Іноземці мають право здійснювати на території України трудову діяльність згідно зі статтею 26 Конституції України, статтею 42 Закону України від 5 липня 2012 р. № 5067-VI «Про зайнятість населення» та Закону України від 22 вересня 2011 р. № 3773- VI «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.