(0432) 67-29-80
Вінницька область

На семінар-нараді роз’яснили законодавство про працю та охорону праці

На семінар-нараді роз’яснили законодавство про працю та охорону праці

Посадові особи Управління Держпраці провели інформаційно-роз’яснювальну семінар-нараду у Козятинській райдержадміністрації з проблемних питань щодо додержання трудових відносин, вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, гігієни праці, атестації робочих місць.

У семінар-нараді взяли участь начальник відділу соціально-трудових відносин та праці райдержадміністрації Любов Пилявець, роботодавці, інженери з охорони праці, голови профспілкових комітетів підприємств району різних форм власності.

Управління Держпраці представляли головні державні інспектори: відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Михайло Гандзюк, відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Ігор Мандюр, сектору з питань експертизи умов праці Вадим Лемець та лікар відділу з питань гігієни праці Олександр Наавгуст.

На семінарі розглядались питання:

  • вимоги законодавства щодо дотримання порядку оформлення трудових відносин та мінімальних гарантій в оплаті праці, правил укладання трудових та цивільно-правових угод при працевлаштуванні, прийняття та звільнення працівника відповідно до законодавства про працю. Дотримання нормативу для працевлаштування інвалідів та застосування праці іноземців;
  • додержання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки;
  • проведення щорічних періодичних медичних оглядів працівників, які працюють в шкідливих умовах праці;
  • вимоги щодо санітарно-гігієнічних норм і правил на підприємствах;
  • порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Фахівці Управління Держпраці у своїх виступах детально зупинились на питаннях, що належать до їхньої компетенції, та надали відповіді на запитання присутніх на заході. Бажаючі отримали індивідуальні консультації.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.