(0432) 67-29-80
Вінницька область

На нараді проаналізували причини настання нещасних випадків

Відділом нагляду в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Вінницькій області проведено нараду з інженерно-технічними працівниками та посадовими особами ТОВ «НВП «ЕЛТЕХМАШ» з питань дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки для попередження травматизму.

Аналізуючи причини настання нещасних випадків на виробництві у 2016-2017 роках, головний державний інспектор С.П.Рудюк відзначив, що основною причиною настання нещасних випадків є неналежна організація робочого процесу, кадрового підбору персоналу, якості навчання та перевірки знань з охорони праці, забезпечення та використання засобів індивідуального захисту, своєчасного проходження медичних оглядів.

Кожний роботодавець має усвідомити, що працівник, який пройшов навчання та перевірку знань з питань охорони праці та володіє безпечними методами робіт, збереже не лише власне життя і здоров’я, а й убезпечить від трагедій своїх колег.

Сергій Рудюк нагадав присутнім, що таке робота з підвищеною небезпекою, розповів про порядок навчання осіб, які виконують роботи з підвищеною небезпекою та контролюють цю роботу, а також ознайомив з найбільш поширеними недоліками, які виникають у керівників підприємств при застосуванні нормативно-правових актів з охорони праці.

За результатами проведення наради були прийняті ряд рішень, направлених на посилення роботи щодо створення для працівників безпечних та нешкідливих умов праці.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.