(0432) 67-29-80
Вінницька область

На колегії розглянуто стан виробничого травматизму на ХПП

На колегії розглянуто стан виробничого травматизму на ХПП

Відповідно до Плану роботи колегії Управління Держпраці у Вінницькій області на 2018 рік 30 липня 2018 року відбулось розширене засідання колегії Управління Держпраці у Вінницькій області, під головуванням заступника начальника Управління Ю.П.Ковальчука, під час якого заcлухано керівників суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність із зберігання та переробки зерна.

У роботі колегії взяли участь начальник відділу інженерно-технічного забезпечення та безпеки праці Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації П.Г.Черниш, технічний експерт в АПК ДП «Вінницький ЕТЦ» С.П.Акішов та керівники і представники 25 хлібоприймальних підприємств області.

Заслухавши та обговоривши довідку начальника відділу нагляду в АПК та СКС Н.А. Мазур «Про стан промислової безпеки та охорони праці  на підприємствах, які здійснюють діяльність із зберігання та переробки зерна», та з метою недопущення у подальшому нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань та аварій, колегія Управління Держпраці прийняла рішення визнати  недостатньою роботу щодо дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці суб’єктами господарювання, на яких проведені перевірки стану охорони праці та де сталися нещасні випадки на виробництві.

У рішенні знайшли своє відображення усі пропозиції, що були запропоновані під час обговорення. Зокрема, щодо розробки та запровадження додаткових заходів із недопущення в подальшому на підприємствах порушень нормативно-правових актів з охорони праці та запобігання випадкам виробничого травматизму; проведення превентивної роботи щодо попередження виникнення професійних захворювань; забезпечення проведення періодичних медоглядів працівників: проведення атестації робочих місць за умовами праці; дотримання вимог безпеки під час  експлуатації систем газопостачання зерносушильного обладнання; дотримання вимог законодавства про працю в частині легалізації трудових відносин та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці; дотримання вимог ЗУ «Про державний ринковий нагляд і контроль за нехарчовою продукцією» тощо.

Довідка.

Протягом 2018 року на підприємствах, які здійснюють діяльність із зберігання та переробки зерна у Вінницькій області, сталось 4 нещасних випадки на виробництві.

 

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.