(0432) 67-29-80
Вінницька область

На колегії розглянуто стан охорони праці та виробничого травматизму у ПрАТ «ПК «Поділля»

На колегії розглянуто стан охорони праці та виробничого травматизму у ПрАТ «ПК «Поділля»

14 травня 2019 року відбулось засідання колегії Управління Держпраці у Вінницькій області, на якому розглядався стан охорони праці та виробничого травматизму ПрАТ «ПК «Поділля» (Крижопільський район) щодо зростання кількості випадків виробничого травматизму на підприємстві.

На засідання були запрошені начальник механізованого зерносховища ПрАТ «ПК «Поділля»  Олександр Кулигін та інженер з охорони праці підприємства Володимир Тодорашко.

16 квітня 2019 року стався нещасний випадок з апаратником оброблення зерна М., 1990 р. н. У підсилосній галереї механізованого зерносховища, під час переналаштування лінії, потерпілий вирішив через технологічний отвір кожуха скребкового транспортера рукою перевірити якість зерна. У цей час оператор завершив переналаштування і дистанційно запустив транспортер, внаслідок чого сталась травматична ампутація лівої руки у нижній третині плеча.

Голова комісії зі спеціального розслідування, головний державний інспектор відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Юрій Трембіцький зазначив, причинами настання нещасного випадку стали експлуатація скребкового ланцюгового транспортера у незадовільному технічному стані, без захисного огородження рухомих частин, відсутність попереджувальної звукової сигналізації про пуск обладнання при дистанційному керуванні та неналежний контроль за технічним станом обладнання.

Підводячи підсумки проведеного аналізу матеріалів розслідування нещасних випадків, перший заступник начальника Управління Держпраці Володимир Боковець звернув увагу, що нещасні випадки трапилися переважно через незадовільний технічний стан засобів виробництва та з організаційних причин. А саме – невиконання вимог інструкції з охорони праці, неналежний контроль за дотриманням працівниками вимог безпеки та невиконання посадових обов`язків з боку безпосередніх керівників.

У висновку, навчання, інструктаж, перевірка знань працівниками безпечних методів роботи та контроль за дотриманням інструкцій з охорони праці перебувають на вкрай низькому рівні. Заходи, які вживаються за результатами проведених розслідувань нещасних випадків, виконуються формально. Результатом такої «діяльності», або ж бездіяльності, є високий рівень виробничого травматизму. Так, у виробничих підрозділах ПрАТ «ПК «Поділля» протягом 2015-2019 років сталось 7 нещасних випадків різного ступеня важкості.

Після заслуховування посадових осіб ПрАТ «ПК «Поділля» та обговорення наданої інформації, перший заступник начальника Управління Володимир Боковець виніс на розгляд Колегії управління пропозицію роботу служби охорони праці підприємства щодо дотримання вимог законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці, промислової безпеки визнати недостатньою.

За результатами засідання колегії прийнято відповідне рішення.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.