(0432) 67-29-80
Вінницька область

Меморандум про співпрацю допомагатиме долати соціальні виклики Україні та Хорватії

Меморандум про співпрацю допомагатиме долати соціальні виклики Україні та Хорватії

Актуальна для вітчизняної соціальної політики тема подолання факторів, що негативно впливають на розвиток трудового потенціалу України стала предметом зустрічі Міністра соціальної політики України Андрія Реви та голови Держпраці Романа Чернеги з Міністром праці та пенсійної системи Республіки Хорватія Марко Павічем.

На початку зустрічі пан Павіч зазначив, що Хорватія неодноразово наголошувала й продовжує засуджувати анексію Криму. Міністр Андрій Рева в свою чергу сказав, що Україна зараз переживає той важкий стан, у якому перебувала Хорватія 20 років тому.

Міністр праці Хорватії ознайомив із вдалими проектами соціального забезпечення, зокрема, працевлаштування. Серед них чимало зацікавленості в української сторони викликала програма працевлаштування жінок у сільській місцевості. Також Марко Павіч розповів, що соціальна сфера Республіки дуже змінилась за останні два роки. Якщо раніше рівень безробіття в Хорватії був вищим, ніж у середньому в Євросоюзі, то в 2017 році Республіка піднялась на третє місце по рівню зайнятості серед країн Європейського союзу.

У свою чергу Міністр соціальної політики України Андрій Рева зазначив: «Проблеми праці та зайнятості пріоритетні в роботі нашого Міністерства. До прикладу, у 2017-му році ми просунулись уперед розпочавши реформу сфери умов та оплати праці, що вже дало свої результати у вигляді зростання розміру середньої заробітної плати».

Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега розповів про реформу нагляду дотримання законодавства у сфері праці. Створена служба інспекторів покликана відслідковувати аби працедавці надавали відповідний соціальний пакет своїм робітникам, починаючи від офіційного оформлення на роботу. За неофіційне оформлення робітника роботодавця очікує штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат. Соціальні інспектори працюють у взаємодії із місцевими органами влади.

«Місцеві самоврядні органи є союзниками в боротьбі із тіньовою зайнятістю», - наголосив Андрій Рева.

Також обговорювалась тема працевлаштування людей з інвалідністю. Міністерство соціальної політики України наразі розробляє систему, що допомагатиме в працевлаштуванні особам з інвалідністю.

У галузі соціальної сфери в обох країн є чимало дотичних напрямків, і цим досвідом Міністерства вирішили ділитись одне з одним. Для цього й було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством соціальної політики України й Міністерством праці та пенсійної системи Республіки Хорватія у сфері праці та соціальної політики.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.