(0432) 67-29-80
Вінницька область

Медикам нагадали про безпеку при використанні кисню та посудин, що працюють під тиском

Медикам нагадали про безпеку при використанні кисню та посудин, що працюють під тиском

Фахівці відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління Держпраці у Вінницькій області провели семінар-наради у Вінницькій лікарні швидкої медичної допомоги, Вінницькому обласному  клінічному високоспеціалізованому ендокринологічному центрі, Вінницькому обласному спеціалізованому територіальному медичному об’єднанні «Фтизіатрія» щодо дотримання вимог безпеки при використанні кисню та посудин, що працюють під тиском.

Учасниками заходів були не лише інженерно-технічний, а й медичний персонал закладів, який використовує у своїй роботі медичний кисень. Їх ознайомлено з основними небезпечними факторами, які виникають при використанні кисню та посудин, що працюють під тиском, та з основними положеннями Правил будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском, затверджених Держгіртехнаглядом СРСР від 27 листопада 1987 року (НПАОП 0.00-1.59-87) та Правил безпеки при виробництві та споживанні продуктів розділення повітря, затверджених Держгіртехнаглядом СРСР від 12 квітня 1988 року (НПАОП 0.00-1.65-88):

Фахівці Держпраці наголосили, що посудини, які працюють під високим тиском, є об’єктами підвищеної небезпеки, і у випадках порушення вимог безпеки при їхній експлуатації, низької якості матеріалу і несправності контрольно-вимірювальних приладів можуть вибухнути і призвести до тяжких травм оточуючих, а також у ряді випадків викликати отруєння шкідливими речовинами.

Було звернуто увагу присутніх, що більшість речовин і матеріалів у середовищі чистого кисню або в середовищі повітря з високим вмістом кисню (концентрація понад 23%) утворюють системи з підвищеною вибухопожежонебезпечністю, адже кисень є активним окислювачем.

Ініціаторами загоряння багатьох матеріалів у середовищі кисню можуть бути безпечні в інших умовах причини: паління, розряд електрики, розряд статичної електрики, нагрів механічних часток при терті тощо. Вибух може відбутися при потраплянні газоподібного кисню на органічні вуглеводні речовини – масла, жири, в тому числі косметичні помади, креми та інші речовини.

Посадовим особам нагадали про необхідність дотримуватись термінів обов’язкової перевірки устаткування, шлангів, трубопроводів, редукторів і манометрів, що задіяні в роботі з киснем.

Не допускати до роботи з посудинами, що працюють під тиском, працівників, які не пройшли в установленому законодавством порядку навчання і перевірку знань, інструктажів з охорони праці відповідно до вимог нормативно-правової бази та не забезпечені спеціальним одягом та взуттям, іншими засобами індивідуального захисту.

 

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.