(0432) 67-29-80
Вінницька область

Матеріальне забезпечення та страхові виплати від ФССУ у Вінницькій області отримали понад 48 тисяч осіб

Матеріальне забезпечення та страхові виплати від ФССУ у Вінницькій області отримали понад 48 тисяч осіб

У відділеннях управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області станом на 1.08.2018 року зареєстровано 123 090 страхувальників, у тому числі:

  • 46,5 тисяч  роботодавців, з яких  31,8 тисяч – юридичні особи;
  • 76,5 тисяч фізичних осіб-підприємців, зареєстрованих особисто.
  • Застрахованими особами у Фонді є понад 12 млн. українців, іноземців та осіб без громадянства, в тому числі по Вінницькій області – 332,5 тис громадян.

Загальнообов’язкове державне соціальне страхування – система прав, обов’язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення, страхові виплати та надання соціальних послуг застрахованим особам за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Право на них виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю.

Фонд соціального страхування України здійснює виплати за листками непрацездатності, компенсуючи втрачений за період хвороби заробіток; надає допомогу у зв′язку з вагітністю та пологами та допомогу на поховання; гарантує курс реабілітаційного лікування працюючим після перенесених захворювань і травм; фінансує щомісячні страхові виплати і надає одноразову допомогу потерпілим на виробництві та членам їх сімей; забезпечує потерпілих лікуванням в закладах охорони здоров’я та санаторно-курортним лікуванням, фінансує для них лікарські засоби і вироби медичного призначення тощо.

За 6 місяців 2018 року відділеннями Фонду у Вінницькій області прийнято 15585 заяв-розрахунків страхувальників на фінансування для надання матеріального забезпечення 43,5 тис застрахованим особам.

Допомога по тимчасовій непрацездатності надана 40,5 тис. застрахованим особам на суму 100,4 млн. грн. за 578606 днів тимчасової непрацездатності. Допомогу по вагітності та пологах профінансовано для 2,9 тис. жінок, на що направлено 56,2 млн. грн. за 342090 днів відпустки по вагітності та пологах. Допомога на поховання від Фонду за 163 випадками становить 0,7 млн. грн.

Станом на 01.07.2018 відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду у Вінницькій області здійснюються щомісячні страхові виплати 5171 особі, зокрема - 4833 потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та 338 особам, які мають право на виплати в разі втрати годувальника. Слід зазначити, що з цієї кількості отримувачів виплат – 339 осіб є внутрішньо переміщеними особами, які продовжують отримувати страхові виплати у відділеннях Фонду на території Вінницької області (з Донецької області – 246 особи, Луганської - 93 особи).

За 6 місяців поточного року витрати на відшкодування шкоди потерпілим та членам їх сімей склали 60,9 млн. грн. Зокрема, на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, проведення одноразової допомоги та щомісячних страхових виплат потерпілим в разі часткової чи повної втрати працездатності, щомісячних страхових виплат особам, в разі втрати годувальника, одноразової  допомоги членам сім’ї потерпілого в разі його смерті, а також на відшкодування вартості поховання потерпілого.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.