(0432) 67-29-80
Вінницька область

Легальне працевлаштування, чи зарплата «в конверті»?

Легальне працевлаштування, чи зарплата «в конверті»?

16 липня 2019 року у Крижопільській районній філії Вінницького обласного центру зайнятості, відбувся семінар за участю головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Віктора Жовтяка. На семінарі розглядались питання легальної зайнятості та дотримання норм чинного законодавства про працю.

Віктор Жовтяк розповів безробітним, що відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну заробітну плату, а решту зарплати – у «конверті». У такий спосіб роботодавці ухиляються від сплати податку. Не рідкість і випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу. Це робиться роботодавцями для того, аби мінімізувати витрати та отримати максимальний прибуток.

Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин. Кожен громадянин, який влаштовується на роботу, повинен пам’ятати, що не оформлені вчасно трудові відносини є не лише грубим порушенням трудового законодавства, а й надалі тягнуть за собою низку проблем для самого працівника у вигляді позбавлення соціального захисту у разі безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасного випадку на виробництві, а також гідної пенсії.

Заступник директора - начальник відділу надання соціальних послуг Михайло Слободяник, звернув увагу, що дотримання норм законодавства про працю, значною мірою залежить і від працівників, які повинні особисто відстоювати свої права.

На завершення заходу безробітні  отримали контакти для звернень у разі порушень їхніх прав та державних гарантій в оплаті праці, правильності оформлення трудових відносин з найманими працівниками, оформлення працівника на неповний робочий час, оформлення відпусток та ін.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.