(0432) 67-29-80
Вінницька область

Легальна зайнятість – гарантія захисту трудових прав

Легальна зайнятість – гарантія захисту трудових прав

З метою підвищення рівня інформованості безробітних 4 грудня 2017 року на базі Шагородського районного центру зайнятості відбувся профінформаційний семінар для безробітних «Легальна зайнятість». Гостем заходу стала головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Вінницькій області Юлія Славінська.

Згідно зі статтею 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає  або на яку вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам чинного законодавства. Часто працівники офіційно отримують лише частину платні, а решту зарплати – у «конверті». Таким способом роботодавці ухиляються від сплати податків.

Не рідкість і випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу. Це робиться роботодавцями для того, аби мiнімізувати витрати та отримати максимальний прибуток.

Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники позбавляють себе можливості користуватись щорічними відпустками, права при звільненні отримати грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки, а у випадку виробничої травми або захворювання – оплати лікарняних листів, страхових виплат, і т д.

Учасників семінару ознайомили з видами зайнятості, наслідками відсутності трудових відносин при працевлаштуванні, що позбавляють працівників захисту від незаконного звільнення, гарантованої виплати заробітної плати не рідше двох разів на місяць, права на щорічну основну відпустку, соціальну відпустку з вагітності та пологів тощо.

Кожний найманий працівник повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору. У разі відмови роботодавця, за захистом своїх конституційних прав кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів - управління Держпраці.

Під час проведення семінару відбулось жваве обговорення проблемних питань в режимі «питання-відповідь». Також кожному з учасників було надано інформаційний буклет під назвою «Поважай свою працю і відстоюй свої права».

 

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.