(0432) 67-29-80
Вінницька область

«Круглий стіл»: обговорили забезпечення прав і захисту працюючих

«Круглий стіл»: обговорили забезпечення прав і захисту працюючих

Начальник Управління Держпраці у Вінницькій області В.В.Марунько взяв участь у засіданні круглого столу на тему: «Громадський контроль та державний нагляд – гарантія забезпечення прав і захисту працюючих», проведеного 8 лютого 2018 року за ініціативи Федерації профспілок Вінниччини.

Відкрив та вів зустріч Голова Федерації профспілок області Микола Колесник.

У засіданні також взяли участь: начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області М.П.Олійник, начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області О.С.Корчака, в.о. начальника відділення Національної служби посередництва і примирення у Вінницькій області Б.Ю.Мусієнко,керівники членських організацій Федерації профспілок області; голови первинних профспілкових організацій, фахівці профспілкових організацій.

У ході зустрічі учасники «круглого столу» «Громадський контроль та державний нагляд – гарантія забезпечення прав і захисту працюючих», відзначали наявність у сфері трудових відносин численних порушень соціально-економічних і трудових прав найманих працівників з боку роботодавців, які призводять до посилення соціальної напруги та поширення протестних настроїв у трудових колективах.

Як зазначив Володимир Марунько, переважну більшість порушень норм законодавства про працю складають порушення з оплати праці, зміни істотних умов праці, надання часу для відпочинку, робочого часу, звільнення та переведення працівників.

Учасники зустрічі вважають за необхідне підвищення ефективності громадського контролю та посилення державного нагляду за додержанням законодавства про працю з метою забезпечення трудових, соціально-економічних прав працюючих, недопущення та відновлення порушених прав.

Результатом фахової дискусії, став ряд рекомендацій для учасників «круглого столу» щодо оперативного обміну інформацією про виявлені випадків порушення прав працівників, підвищення ефективності навчання профактиву з питань правового захисту працюючих, проведення семінарів, нарад, інформаційних зустрічей за участі сторін соціального діалогу.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.