(0432) 67-29-80
Вінницька область

Користування ліфтом має бути безпечним

Користування ліфтом має бути безпечним

Управління Держпраці у Вінницькій області звертає увагу на те, що ліфти, встановлені у багатоповерхових будинках, можуть експлуатуватися лише за наявності у експлуатуючої організації відповідних дозвільних документів, виданих Держпраці на підставі позитивного висновку технічної експертизи.

14 серпня 2019 року відбулось засідання колегії Управління Держпраці у Вінницькій області, на якому розглядалось питання «Про стан дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці ліфтового парку м. Вінниці та області».

Колегією було опрацьоване та прийняте рішення, у якому визначені завдання керівникам житлово-комунальних підприємств області, ОСББ, спеціалізованим організаціям з обслуговування та ремонту ліфтів: житлово-комунальних підприємств Вінницької області, ОСББ,  ПП «Інвар», ВМКП «Вінницяміськліфт», ПП «Рембудмонтаж ВВС», ТОВ «Вінницяліфт», ФОП «Ольшановська М. В.», ФОП «Нижник О. В.». для запобігання аваріям на ліфтах міста та їх безпечній експлуатації.

Зокрема, потрібно вживати невідкладних заходів щодо своєчасного отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів,устаткування підвищеної небезпеки, термін дії якого закінчується, відповідно до вимог Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою КМУ від 26.10.2011  № 1107.

Правилами визначено термін експлуатації ліфта, це 25 років. Після досягнення цього терміну, відповідно до вимог Правил, власник ліфта повинен вивести ліфт з експлуатації та провести йому експертне обстеження спеціалізованою організацією для визначення можливості його подальшої експлуатації.

Довідка: у Вінницькій області експлуатується 2514 ліфтів. З них у житловому фонді м. Вінниці – 1479.  За інформацією, наданою спеціалізованими організаціями, близько 1000 ліфтів відпрацювали нормативний термін експлуатації, що становить 25 років. Кількість таких щорічно збільшується у середньому на 60 одиниць

Основними причинами травмування користувачів ліфтів є не лише їх незадовільний технічний стан але й порушення вимог правил користування. Тож, принагідно, їх нагадаємо.

Основні правила використання ліфта:

 • після автоматичного відчинення дверей, переконайтесь в тому, що кабіна знаходиться перед Вами. Увійшовши до кабіни, поверніться обличчям до дверей і переконайтесь, що нічого не заважає їх зачиненню;
 • якщо двері зачинились, а кабіна стоїть на місці, натисніть кнопку «СТОП». Двері автоматично відчиняться для виходу;
 • при перевезенні дитини та дитячої коляски обов’язково тримайте дитину на руках;
 • при поїздці дорослих з дітьми до 7 років, першими до кабіни повинні заходити дорослі, а потім діти. При виході – першими виходять діти.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

 • прикладати зусилля для відкриття та закриття дверей;
 • намагатися самостійно вибратися із застряглого ліфта, потрібно чекати прибуття технічних служб;
 • перебувати у площині дверного отвору, притулятись до дверей;
 • проїзд дітей віком до 7 років без супроводження дорослих;
 • палити у кабіні, перевозити легкозаймисті речовини та рідини у відкритому посуді, сипучі речовини у відкритій тарі, великогабаритні матеріали;
 • перевантажувати ліфт;
 • користуватися ліфтом під час пожежі й землетрусу.
«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.