(0432) 67-29-80
Вінницька область

Ключові завдання у реалізації соціальної та молодіжної політики Вінниччини

Ключові завдання у реалізації соціальної та молодіжної політики Вінниччини

На сьогодні важливим стратегічним завданням є втілення заходів у напрямку формування самодостатньої сім’ї, попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та гендерної рівності. Про це зазначила директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Заболотна, презентуючи «Карту пріоритетів» структурного підрозділу облдержадміністрації.

Розповідаючи про пріоритети та результати ключових завдань структурного підрозділу ОДА, Наталя Заболотна акцентувала увагу на проблемі гендерно зумовленого насильства, у тому числі домашнього. Загалом, у більшості випадків від насильства страждають жінки, проте досить часто жертвами стають чоловіки та діти.

За словами Наталі Заболотної, особливо важливим кроком стало створення першого в області притулку для тимчасового перебування жінок, які постраждали від домашнього насильства. Соціальний заклад розрахований на 20 місць. Тільки за 8 місяців роботи притулку було надано послуги 67 клієнтам, зокрема, протягом цього часу тут перебували 30 жінок з 37 дітьми.

Одним із ключових напрямів протидії насильству є формування в суспільстві нетерпимого ставлення до цього явища. Зокрема, з метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків в області було проведено понад 50 заходів. Зокрема, у 2018 році вінничани брали участь у таких заходах як: всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», акція «Діти Вінниччини кажуть насильству «НІ», вуличні акції «Говори про насильство» тощо.

Не менш важливим напрямом соціальної політики є підвищення ефективності міжвідомчої та міжсекторальної взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми. За інформацією Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА, у 2018 році кількість встановлених статусів осіб становить 16. 

З метою привернення уваги до цієї проблеми структурним підрозділом облдержадміністрації проведено різні проекти, засідання, акції тощо. Зокрема, минулого року було вперше проведено конференцію обласного рівня щодо зазначеної проблематики. Крім цього, вінничани брали участь в таких акціях як «Лабіринт можливостей» та «Хода за свободу». Між іншим, в області також було вперше проведено тематичний тренінг для представників ОТГ.

Підсумовуючи результати роботи структурного підрозділу ОДА, Наталя Заболотна також акцентувала увагу на зміцненні механізму утвердження гендерної рівності. За її словами, Департамент соціальної та молодіжної політики ОДА входить до складу робочої групи міжнародного проекту «Гендерно орієнтованого бюджетування», який на сьогодні реалізовується в області та має на меті врахування гендерних підходів при формуванні місцевих бюджетів.

За матеріалами vin.gov.ua

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.