(0432) 67-29-80
Вінницька область

Кар′єри - не місце для прогулянок і відпочинку!

Кар′єри - не місце для прогулянок і відпочинку!

Сектор гірничого нагляду Управління Держпраці у Вінницькій області та керівництво ТОВ «Жежелівський каолін» звертає увагу на заборону самовільного відвідування кар′єрів та небезпеку, що виникає при цьому.

Сторонні особи не мають права відвідувати об’єкти підвищеної небезпеки. Представники підрядників або постачальників ТОВ «Жежелівський каолін», які мають виробничу необхідність відвідати такий об’єкт, повинні отримати дозвіл керівника підприємства, пройти відповідний інструктаж та повинні бути забезпечені спецодягом та засобами індивідуального захисту і супроводжуватись працівником підприємства відповідальним за безпеку на виробництві.

Порушення цих вимог сторонніми особами отримає відповідну кваліфікацію правоохоронних органів та призведе до відповідного покарання згідно з чинним законодавством України.

Останнім часом, у квітні-травні 2020 року, спостерігається небачений раніше сплеск інтересу до діяльності каолінового кар’єру у с.Жежелів. Жителів навколишніх міст і сіл привабила краса ґрунтових вод, які набувають блакитного забарвлення завдяки оптичному явищу рефракції (викривлення сонячних променів під час їх проходження через неоднорідне середовище, наприклад, ґрунтові води на ложі з білої глини).

Однак, наголошуємо: відвідання кар’єрів як об’єктів підвищеної небезпеки є суворо забороненим!

У чому полягає небезпека?

  • Можливі зсуви уступів, особливо після великої кількості опадів, обвали, які можуть завалити одну людину або групу людей, або автомобіль повністю, оскільки водій не знає, де можна їздити, а де не можна у кар’єрі;
  • Можливий ефект «сипучих або хитких пісків», коли піски або глина перенасичені повітрям або водою та здатні внаслідок цього засмоктувати в разі попадання у них предмети, тварин або людей; із мокрої глини неможливо самостійно витягнути ноги, глина, каолін – дуже пластичні і обволікують все, що туди потрапляє, навіть тонкий шар глини може бути небезпечним.
  • Дно кар’єра складається з каолінів, після дощу каолін стає слизьким, є небезпека посковзнутися і впасти, травмуватися.

Просимо всіх жителів с. Жежелівта інших населених пунктів Вінницької, Житомирської області та всієї України не відвідувати кар’єр самостійно або з членами родини чи з друзями, не приводити нікого у кар’єр для прогулянки, з метою відпочинку, туризму або заради селфі для розміщення у соціальних мережах. Сподіваємося на розуміння та здоровий глузд місцевих жителів, адже безпека є головним пріоритетом будь-якої діяльності.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.