(0432) 67-29-80
Вінницька область

В Івано-Франківську відбулося засідання колегії Держпраці

В Івано-Франківську відбулося засідання колегії Держпраці
У заході взяли участь голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, керівники територіальних управлінь з усіх областей України.

Присутні узагальнили судову практику, сформовану Верховним судом України щодо справ, учасниками яких є Держпраці та їх територіальні органи, обговорили виконання вимог порядку проведення технічного розслідування обставин та причин виникнення аварій, пов’язаних із використанням газу в побуті, ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Також обумовлено стан державного нагляду на підприємствах гірничо-рудної промисловості. 

Ключовим питання розгляду колегії стало обговорення ряду комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

За словами Романа Чернеги, управліннями Держпраці досягнуто вагомих результатів зі збільшення кількості застрахованих осіб, котрі офіційно працевлаштувалися та почали сплачувати єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду. Зокрема, на початок листопада цього року кількість таких осіб в Україні склала близько 400 тисяч. Відрахування до ПФ становили майже один мільярд гривень. Як зазначив управлінець, робота щодо детінізації ринку праці триватиме й наступного року. 

Слід підкреслити, що за кілька місяців в області працевлаштовано 55 тисяч населення. Цього, за словами Ігоря Росипайла, вдалося досягти завдяки інспекційним відвідуванням, превентивних заходів, співпраці із Державною фіскальною службою в області та Пенсійним фондом. 

На переконання Марії Савки, між обласною державною адміністрацією та управлінням Держпраці в області налагоджена конструктивна співпраця, яка дає можливість гарантувати безпечні умови праці прикарпатців.

«Упродовж останніх двох років спільно з управлінням Держпраці ми провели низку засідань «круглих столів», семінарів, інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо подолання незадекларованої праці в області. І все це дало позитивні результати, адже більшість підприємств почали працювати у прозорих трудових відносинах, – наголосила Марія Савка. – Також слід відзначити, що динамічно   розвивається економіка краю. Адже Івано-Франківщина другий рік поспіль займає лідируючі позиції щодо темпів розвитку промисловості, зокрема, відновлення роботи хімічних підприємств, що сприяє створенню нових робочих місць. І все це необхідно здійснювати поряд із дотриманням трудового законодавства, техніки безпеки, профілактики нещасних випадків на підприємствах».

Джерело: http://www.if.gov.ua

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.