(0432) 67-29-80
Вінницька область

Інспекторів праці не допустили до проведення інспекційного відвідування

Інспекторів праці не допустили до проведення інспекційного відвідування

15 серпня 2018 року інспектори праці завітали на будівельний майданчик у с. Зарванці Вінницького району для проведення інспекційного відвідування із направленням, виданим Управлінням Держпраці у Вінницькій області на підставі скарги громадянина та інформації від ДФС про використання неоформленої належним чином найманої праці.

Охоронець вищезгаданого будівельного майданчика відмовився пропускати трьох інспекторів праці та знімальну групу Філії ПАТ «НСТУ «Вінницька регіональна дирекція «ВІНТЕРА» .

Через декілька хвилин з’явився чоловік, який представився як власник земельної ділянки, на якій здійснюється будівництво, порвав направлення і, виштовхуючи інспекторів, створював перешкоди для здійснення інспекційного відвідування..

Викликаний наряд національної поліції відібрав пояснення та зафіксував факт перешкоджання працівникам Держпраці у виконанні службових обов’язків.

Інспекторами праці складено акт про перешкоджання проведенню інспекційного відвідування, відповідно до якого буде призначено розгляд справи за ст. 265 Кодексу законів про праці України. Абзацом 7 ч. 2 цієї статті передбачено відповідальність за недопущення до проведення перевірки щодо фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору у вигляді штрафу – у стократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (на сьогодні це 372 300 грн.).

Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

Відеосюжет дивіться у новинах за посиланням: https://vintera.com.ua/15-08-2018-novyny-17-00/

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.