(0432) 67-29-80
Вінницька область

Інформаційно-роз’яснювальна зустріч щодо вимог законодавства про працю

Інформаційно-роз’яснювальна зустріч щодо вимог законодавства про працю

В Управлінні Держпраці відбулась зустріч з фізичними особами – підприємцями, які працюють у сфері громадського харчування, з метою роз’яснення роботодавцям законодавства про працю, зокрема, щодо укладення трудових договорів, випадки, у яких додержання письмової форми трудових договорів є обов’язковим.

Зустріч провела заступник начальника Управління Алла Горбатюк за участі заступника начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Тетяни Колеснікової, головних державних інспекторів Сергія Товпиги і Костянтина Жовміра. Роботодавців представляли фізичні особи – підприємці Олександр Добровольський, Тетяна Клочківська, Ірина Мудла, Олег Щербій та керівник кафе «Цукерня» Наталя Сакевич.

 

Присутні обговорили нову редакцію Порядку проведення перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. № 70, від 05 червня 2019 р. № 466 щодо зарахування кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

У ході зустрічі також була надана вичерпна інформація щодо укладення трудових договорів, їх видів та особливостей при укладенні трудового договору з неповнолітніми. Наголошувалось, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

На завершення присутні отримали методичні рекомендації та вичерпні відповіді на запитання, що їх цікавили, від фахівців Держпраці.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.