(0432) 67-29-80
Вінницька область

У Хмільницькому районі проведено перевірку знань з питань охорони праці

У Хмільницькому районі проведено перевірку знань з питань охорони праці

5 серпня 2020 року комісія під головуванням заступника начальника відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Олександра Морквишена, у складі заступника начальника відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Олександра Куцика та головного державного інспектора відділу нагляду в АПК та СКС Віктора Лісевича провела перевірку знань законодавства України та нормативно-правових актів з питань охорони праці посадових осіб та інженерно-технічних працівників підприємств, установ та організацій Хмільницького району, які пройшли відповідне навчання у ФОП Рудь М.М. Учбово-виробничий комбінат «Сигнал».

Предметом навчання були законодавство України з охорони праці та десять нормативно-правових актів з охорони праці, серед яких основна увага приділялась НПАОП 40.1-1.01-97 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», НПАОП 0.00-1.15-07 Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті, НПАОП 0.00-1.81-18 Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском; НПАОП 0.00-1.62-12 Правила охорони праці на автомобільному транспорті тощо.

З метою профілактики виробничого травматизму, фахівці Держпраці провели з присутніми нараду, у ході якої наголосили на необхідності своєчасного проведення навчання та інструктажів з питань охорони праці, наявності та якості інструкцій за професіями та видами робіт, наявності дозволів на проведення робіт та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, підготовці кадрів.

Також було звернуто увагу присутніх на загрози, які несе поширення інфікування коронавірусом Covid-19. Тож необхідно дотримуватись заходів профілактики, які знижують рівень ризику зараження на цю інфекційну хворобу. А при появі симптомів у вигляді підвищення температури тіла, утруднення дихання, кашлю, необхідно відразу ж звернутися до лікаря.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.