(0432) 67-29-80
Вінницька область

У Харкові відбулося виїзне засідання Колегії Державної служби України з питань праці

У Харкові відбулося виїзне засідання Колегії Державної служби України з питань праці

19 жовтня у Харкові відбулося виїзне засідання Колегії Державної служби України з питань праці, під головуванням Голови служби Романа Чернеги.

У роботі Колегії взяли участь представники Харківської облдержадміністрації, пенсійного фонду України, правоохоронних органів, профспілок, роботодавців Харківської області, менеджер проекту ЄС-МОП Антоніу Сантуш, фахівці та представники територіальних управлінь Держпраці, експертних центрів та громадськості.

Голова Держпраці України акцентував увагу на стан виконання Розпорядження Уряду «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». Підкреслив, що цим рішенням було передбачено проведення комплексних заходів, Міністерством соціальної політики України разом з Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та Асоціацією міст України, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками від 5 жовтня цього року.

Під час роботи Колегії було розглянуто результати роботи територіальних органів Держпраці в частині легалізації праці, результати роботи в частині здійснення державного контролю щодо своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати, результати роботи у сфері здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю неповнолітніх та стан роботи органів місцевого самоврядування в частині ефективного здійснення контролю за додержанням законодавства про працю.

«Проблема незадекларованої праці на сьогодні є однією із найпотужніших перешкод у забезпеченні гідної праці і більш високих темпів зростання економіки. Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників», наголосив Голова Держпраці.

На колегію було також запрошено та заслухано представників підприємств-боржників з виплати заробітної плати міста Харків та Харківської області, які доповіли про стан вирішення цих питань.

«Держпраці сьогодні перебуває в зоні особливої уваги. Уряд наділив службу широкими повноваженнями щодо нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю, надав ефективний механізм виявлення незадекларованої праці, щоб захистити трудові права і забезпечити соціальні гарантії працюючої людини, а тому вимагає від нас відповідної максимальної віддачі», – додав наприкінці зустрічі Роман Чернега.

У рамках Колегії, учасники заходу відвідали підприємство АТ «Турбоатом», яке є флагманом машинобудівельної галузі Харківщини.

Сюжет про засідання Колегії телеканалу Р1: https://youtu.be/mxo9G07cKg0

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.