(0432) 67-29-80
Вінницька область

Говорили про незадекларовану працю та наслідки від її використання

Говорили про незадекларовану працю та наслідки від її використання

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Вінницькій області Любов Онуфрійчук  провела інформаційно-роз’яснювальні семінари з питань додержання законодавства про працю у ПП «Божедар-Агро» (с. Конева), ФГ «Агро-Сад» (с. Озаринці) та Озаринецькій сільській раді Могилів-Подільського району з керівниками підприємств та підприємцями, які здійснюють діяльність у селі.

Головний державний інспектор розповіла про вимоги законодавства в частині дотримання порядку оформлення трудових відносин та мінімальних гарантій в оплаті праці, правил укладання трудових угод, цивільно-правових угод при працевлаштуванні, прийняття та звільнення з роботи відповідно до законодавства про працю.

Відповідно до ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу затверджений постановою КМУ від 17.06.2015 № 413.

Таким чином, повідомлення про прийняття на роботу є частиною декларування трудових відносин. Видання тільки наказу про прийняття працівника на роботу не може вважатися належним оформленням трудових відносин.

  

Особлива увага під час зустрічей приділялась поняттям задекларованої та незадекларованої праці, негативним наслідкам нелегальної найманої праці. Адже заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це лише тимчасове благо, а майбутнє таких нелегальних працівників залишається «в тіні».

Любов Онуфрійчук відповіла на запитання присутніх. Зокрема, надала роз’яснення щодо залучення працівників до роботи у вихідні, святкові та неробочі дні у період весняно-польових робіт, проведення індексації заробітної плати працівників та надання щорічних відпусток тощо.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.