(0432) 67-29-80
Вінницька область

Фахівцями Держпраці проведено онлайн-прийом громадян Вінницької області

Фахівцями Держпраці проведено онлайн-прийом громадян Вінницької області

Під час онлайн-прийому, що відбувся 16 січня 2019 року, фахівці Держпраці надали відповіді представникам суб’єктів господарювання Вінницької області з питань, що стосуються дозвільної системи та гігієни праці.

Начальник бюро охорони праці ТОВ «Вінницький агрегатний завод Володимир Огородник цікавився, чи передбачається зменшення переліку видів робіт, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, на які необхідно отримувати дозвіл відповідно до додатків 2, 3 Порядку видачі дозволів? Головний спеціаліст відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Надія Лавай повідомила, що Міністерством соціальної політики України готується проект постанови «Про внесення змін до постанови КМУ від 26.10.2011 «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» щодо унормування питання продовження дозволів (пункт 15 Порядку). Держпраці надано пропозиції до проекту постанови.

Начальник відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Людмила Харчук відповіла на запитання голови медичної комісії Медичного центру ТОВ «Макс і Ко» Лідії Новак. Зокрема, вона роз’яснила особливості проведення медичних оглядів для працівників, які потребують професійного добору у частині повноважень Держпраці. Щодо проведення психофізіологічної експертизи, то належить до компетенції Міністерства охорони здоров’я.

Головний спеціаліст УПЦ ДТЕК «Ладижинська ТЕС» Таїсія Єськова запитала, чи планується внесення зміни в НПАОП 0.00-1.81-18 щодо необхідності повернення практики реєстрації (обліку) обладнання працюючого під тиском з метою зменшення ризиків не обліковування («укривання») цього обладнання? Тим більше що вимогу про облікування обладнання підвищеної небезпеки прописано в Положенні Держпраці, затвердженими КМУ від 11.02.2015 року № 96?

Головний спеціаліст відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Володимир Шавернєв роз’яснив, що попередник Держпраці Держгірпромнагляд , відповідно до покладених на нього завдань, реєстрував підіймальні споруди (вантажопідіймальні крани та машини, ліфти, ескалатори, канатні дороги, підйомники, фунікулери тощо), парові та водогрійні котли, посудини, що працюють під тиском, трубопроводи пари та гарячої води, об’єкти нафтогазового комплексу та інші об’єкти.

Наразі, згідно з Положенням про Державну службу України з питань праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96, Держпраці, відповідно до покладених на неї завдань, веде облік згаданих об’єктів.

Відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці суб’єкт господарювання зобов’язаний зареєструвати (перереєструвати) такі об’єкти в органах Держпраці шляхом подання письмового звернення (листа) та інших документів, згідно з переліком, визначеним НПАОП.

Реєстрація (переєстрація) має ознаки адміністративної послуги. Відповідно до статті 5 Закону України «Про адміністративні послуги», необхідність реєстрації (перереєстрації) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки повинна бути передбачена виключно Законом, а не наказом, як на сьогодні.

Також, Планом організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України «Про адміністративні послуги», схваленим на засіданні Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 р., встановлено завдання центральним органам виконавчої влади забезпечити приведення актів законодавства у відповідність до вимог цього Закону.

З метою виконання функцій, відповідно до покладених на Держпраці завдань, територіальним органам Держпраці надано опрацьовані Методичні рекомендації щодо обліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, об’єктів нафтогазового комплексу для використання в роботі.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.