gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

ФАХІВЦІ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ НАДАЮТЬ РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ОСОБЛИВОСТЕЙ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

ФАХІВЦІ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ НАДАЮТЬ РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ОСОБЛИВОСТЕЙ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

Сьогодні, 17 березня, посадовці Управління Держпраці у Вінницькій області вкотре проконсультували громадян щодо вимог та особливостей трудового законодавства під час воєнного стану. 

Посадові особи відповіли на ряд актуальних, на даний час, питань. Зокрема у фахівців Держпраці поцікавились чи зберігається робоче місце та середня заробітна плата у випадку, якщо працівник пішов до тероборони, та які гарантії мають громадяни, які добровільно долучились до лав тероборони без надходження офіційної повістки з воєнкомату. 

Інспектори пояснили, що відповідно до статті 9 Закону України «Про основи національного спротиву» комплектування органів військового управління, військових частин Сил територіальної оборони Збройних Сил України здійснюється в особливий період військовослужбовцями за контрактом, за призовом особами офіцерського складу та територіальним резервом. До складу добровольчих формувань територіальних громад зараховуються громадяни України, які відповідають вимогам, встановленим Положенням про добровольчі формування територіальних громад, пройшли медичний, професійний та психологічний відбір і підписали контракт добровольця територіальної оборони.

На громадян України, зарахованих до складу добровольчих формувань територіальних громад, під час участі у підготовці та виконанні завдань територіальної оборони поширюється дія статутів Збройних Сил України.

Статтею 119 Кодексу законів про працю України передбачено, що за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким чином, за працівниками, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, зберігається місце роботи, посада і середній заробіток. Підставою є підписаний контракт.

Наразі, на Вінниччині активно триває консультування працівників та роботодавців щодо вимог трудового законодавства!

 

2022-03-17

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.