gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Фахівці Управління Держпраці продовжують наголошувати на необхідності додержання трудового законодавства

Фахівці Управління Держпраці продовжують наголошувати на необхідності додержання трудового законодавства

Посадові особи Управління Держпраці у Вінницькій області провели консультації з працівниками торгівельної сфери у смт. Муровані-Курилівці щодо переваг офіційного працевлаштування. Надали роз’яснення чому саме потрібно декларувати трудові відносини, розповіли про взаємозв’язок легальної зайнятості та майбутньої пенсії, які ризики несе незадекларована праця для обох сторін – як для працівників, так і для роботодавців.

Роботодавець та працівник повинні чітко розуміти всі ризики та наслідки використання найманої праці без належного оформлення. Для роботодавця ризики полягають у чималих фінансових санкціях.

Набагато більше втрачає сам працівник. Погоджуючись на неофіційне працевлаштування, громадяни позбавляють себе права на гідні умови праці, захист від незаконного звільнення, права на визначену законодавством тривалість робочого часу і відпочинку, соціального страхування у разі втрати працездатності, і як наслідок права на пенсійне забезпечення.

Нагадаємо, належним чином оформлені трудові відносини  можуть вважатися лише ті, коли роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування Державну податкову службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.