(0432) 67-29-80
Вінницька область

Фахівець Держпраці роз’яснила останні зміни у законодавстві про працю

Фахівець Держпраці роз’яснила останні зміни у законодавстві про працю

3 квітня 2018 року заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Вінницькій області В.М.Партій взяла участь у роботі семінару-практикуму для головних бухгалтерів підприємств м.Вінниці на тему: «Аналіз актуальних змін 2018 року. Складання податкової і фінансової звітності за 1-й квартал 2018 р.». Семінар організувала і провела Вінницька обласна організація товариства «Знання» за участі консалтингової фірми «Стандарт Плюс»

Валентина Миколаївна поінформувала присутніх про останні зміни у законодавстві та нормативно-правових актах щодо державного нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю, а також проаналізувала результати інспекційних відвідувань підприємств.

16 травня 2017 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 року № 295 «Деякі питання реалізації ст.259 КЗпПУ та ст. 34 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні». Пунктом 1 якої затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

Зокрема, органам місцевого самоврядування делеговано розширені повноваження у сфері контролю за дотриманням суб‘єктами господарювання законодавства про працю (з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин).

Постановою повністю змінено порядок і форму перевірок. За порядком – тільки за наявності службового посвідчення інспектора праці, і за формою – інспекційне відвідування, невиїзне інспекційне відвідування, а також за заявою роботодавця проводити аналіз стану дотримання законодавства про працю з наданням рекомендацій щодо його застосування (за результатами складається довідка).

Учасники семінару також були детально поінформовані про відповідальність за порушення трудового законодавства.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.