(0432) 67-29-80
Вінницька область

Фахівець Держпраці ознайомила дітей з їхніми правами

У рамках проведення Всеукраїнського тижня права, 8 грудня 2017 року завідувач сектору юридичного забезпечення Управління Держпраці у Вінницькій області М.М.Савелова та класний керівник Вінницької ЗОШ №15 О.В.Чульфа провели у 7 класі виховну годину на тему: «Знай та поважай свої права».

Всеукраїнський тиждень права традиційно включає дату 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Марина Миколаївна звернула увагу, що кожен учень має знати, що серед основних його прав: право на життя, право на здоров’я, право на навчання, право на повагу до себе. Це невеликий перелік прав людей, встановлених законодавством України, які повинні забезпечуватися державою. Винні ж у порушенні таких прав несуть юридичну відповідальність.

Основна мета держави – навчити людей, які в ній проживають, не тільки користуватися правами, але і дотримуватися правової поведінки у відносинах з іншими людьми. І якщо дотримання поведінкових норм буде здійснюватися на найпочатковіших етапах, то менше буде допускатися правопорушень.

«Сьогодні ви ознайомились зі своїми правами. Ви повинні навчатися ще й користуватися ними. Коли з вами трапляється щось погане, вас кривдять, принижують, жорстоко караюсь, примушують до непосильної праці, ви повинні звернутися по захист до батьків, родичів, вчителів», – зауважила М.М.Савелова.

Діти визнали, що виховна година була змістовною, цікавою і пізнавальною.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.