(0432) 67-29-80
Вінницька область

З енергетиками обговорювали, як виконати девіз «Захищене і здорове покоління»

З енергетиками обговорювали, як виконати девіз «Захищене і здорове покоління»

Начальник відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці О.Д.Ковель взяв участь у проведенні Днів охорони праці у структурних одиницях ПАТ «Вінницяобленерго» – Тульчинських та Немирівських ЕМ.

Директор з охорони праці ПАТ «Вінницяобленерго» В.І.Віштак та О.Д.Ковель, згідно із програмою проведення таких заходів, звернули увагу на стан розподільчих пристроїв 380/220 В – наявність відповідних написів, електричних схем, заземлень корпусів, замків на дверях. Перевірено порядок збереження, обліку, реєстрації видачі і повернення ключів від електроустановок; організацію і проведення робіт у зоні дії небезпечних виробничих факторів; дотримання порядку допуску до робіт і їхнє документальне оформлення.

На завершення проведено наради з керівниками та посадовими особами підприємств, під час яких присутнім було доведено звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні, який проводиться під девізом «Захищене і здорове покоління».

Як зазначив Олег Ковель, спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов праці молодих працівників. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді, у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями.

Доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов’язані з ризиками та не усвідомлюють, що їхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров’я тих, хто їх оточує.

У середовищі молодих працівників виробничі ризики значно вищі через особливості їхнього способу життя. Стреси, пов’язані із зовнішніми чинниками, також можуть призводити до виникнення небезпечних ситуацій на роботі.

Фахівець Держпраці закликав присутніх сприяти організації гідних і безпечних умов праці для молодих працівників, долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці. Уваги потребує не лише виробниче середовище, а й фізичний і психологічний стан працівників, зокрема молодих. Тому підбір і розстановка людей, навчання і виховання молодого активу працівників потребує глибокого попереднього аналізу.

Учасників нарад було поінформовано про стан виробничого травматизму за 9 місяців 2017 року в енергетичній галузі України і області, проаналізовано причини нещасних випадків минулих років.

Переважна частина всіх нещасних випадків відбувається з організаційних причин, усунення яких не вимагає ніяких матеріальних витрат. Необхідно лише посилити технологічну і трудову дисципліну, рівень організації виконання робіт, а також вжити належних заходів щодо підвищення рівня професійної підготовки працівників та їх навчання з питань організації та безпечного виконання робіт, тобто впровадити ефективну систему управління охороною праці.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.