(0432) 67-29-80
Вінницька область

Для запобігання виникненню нещасних випадків при експлуатації ліфтів

Управлінням Держпраці у Вінницькій області проведений превентивний захід з посадовими особами спеціалізованих підприємств у зв’язку з нещасним випадком, який трапився 2 січня 2019 року у місті Суми, де при експлуатації пасажирського ліфта було смертельно травмовано двомісячну дитину.

8 січня 2019 року головним державним інспектором відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Сергієм Смельцером було проведено нараду з посадовими особами спеціалізованих підприємств, які виконують роботи з технічного обслуговуванням пасажирських ліфтів у місті Вінниці та області.

Фахівцем Управління Держпраці було наголошено, що спеціалізовані організації у своїй роботі повинні керуватися технічною документацією заводів-виробників ліфтів, вимогами «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів», «Правил будови електроустаткування», «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів», «Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів», технологічними процесами і інструкціями на окремі види робіт, а також КД 36.1-001-2000 «Положенням про систему технічного обслуговування та ремонту ліфтів в Україні».

Технічне обслуговування та ремонт пасажирських ліфтів передбачає виконання за графіком робіт з метою забезпечення безперебійної, безпечної роботи ліфтів, а також запобігання передчасного спрацювання обладнання і підтримання їх належного технічного стану.

Спеціалізована організація при укладанні Договору відповідає за безперебійну і безпечну роботу ліфтів і зобов’язана:

  • всі роботи з технічного обслуговування ліфтів виконувати відповідно до графіка та якісно;
  • своєчасно готувати ліфти до технічних оглядів;
  • зупиняти роботу ліфтів в разі досягнення розрахункового терміну експлуатації та незадовільного технічного стану, порушення пасажирами правил експлуатації, невиконання власником ліфтів своїх обов’язків.         

При цьому, особливу увагу Сергій Смельцер звернув на першочергові заходи з профілактики нещасних випадків при експлуатації пасажирських ліфтів, а саме:

  • перевірити наявність Правил користування ліфтами;
  • провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед мешканців міста Вінниці та області. щодо порядку дій під час перевезення колясок з дітьми пасажирськими ліфтами та дій мешканців в аварійних ситуаціях;
  • перевірити двосторонній зв’язок з диспетчерськими пунктами або пунктами розміщення обслуговуючого персоналу;
  • перевірити механічні та електричні прилади безпеки ліфтів тощо.

 

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.