gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Держпраці продовжує забезпечувати проведення розслідування нещасних випадків в умовах воєнного стану

Незважаючи на труднощі, повязані із запровадженням режиму воєнного стану та веденням бойових дій на території України, Державною службою України з питань праці здійснюються всі необхідні заходи для організації та проведення розслідувань нещасних випадків на виробництві з метою забезпечення конституційних прав потерпілих та членів їх сімей на соціальний захист, передбачений законодавством України.

Так, з початку збройної агресії російської федерації 24 лютого і станом на 12 квітня Держпраці зареєстровано вже 110 нещасних випадків на виробництві, що підлягають спеціальному розслідуванню, в яких постраждав 191 працівник, у тому числі 115 – зі смертельним наслідком.

Серед них 33 нещасних випадки сталися саме внаслідок поранень, отриманих працівниками під час виконання трудових обов’язків через активні бойові дії. В результаті таких нещасних випадків поранено 94 працівники, у тому числі 50 – зі смертельним наслідком. За всіма цими нещасними випадками Держпраці та її територіальними органами утворено комісії та проводяться спеціальні розслідування.

Зокрема, наказами Держпраці утворено комісії щодо розслідування резонансних нещасних випадків:

- групового нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався 25.02.2022 з працівниками ПрАТ «Вінницький олійножировий комбінат» внаслідок вибуху розчинника, який призвів до пожежі (11 потерпілих, в т. ч. 1 – зі смертельним наслідком);

- групового нещасного випадку зі смертельними наслідками, що стався
03.03.2022 з працівниками ТОВ «Брокенергія» (м. Охтирка, Сумська обл.) внаслідок ракетного обстрілу збройними силами російської федерації (8 потерпілих, в т. ч. 5 – зі смертельним наслідком);

- групового нещасного випадку зі смертельними наслідками, що стався
06.03.2022  з працівниками КП «Аеропорт Вінниця» внаслідок бомбардування збройними силами російської федерації (6 потерпілих, усі – зі смертельним наслідком);

- групового нещасного випадку зі смертельними наслідками, що стався
29.03.2022 з працівниками державних установ, розташованих у приміщенні Миколаївської обласної ради, внаслідок ракетного обстрілу збройними силами російської федерації (45 потерпілих, в т. ч. 19 – зі смертельним наслідком).

Управлінням Держпраці у Вінницькій області  зареєстровано 6 нещасних випадків, в яких постраждало 17 працівників, з них 7 – зі смертельним наслідком. Утворено 2 спеціальні комісії, наразі проводиться розслідування.

Беручи до уваги те, що в умовах воєнного стану значна кількість нещасних випадків на виробництві стається з працівниками в результаті поранень, отриманих внаслідок ведення активних бойових дійДержпраці вживаються заходи щодо методичного супроводження проведення розслідування таких нещасних випадків, в зв’язку з чим підготовлено відповідні роз’яснення щодо практичного застосування вимог Порядку розслідування нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві в умовах воєнного стану, які розміщено на офіційному веб-сайті Держпраці.

Наразі триває робота щодо організації та проведення спеціального розслідування інших подібних нещасних випадків.

 

 

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.