(0432) 67-29-80
Вінницька область

День охорони праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці»

День охорони праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці»

11 квітня 2019 року начальник відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці О.Д.Ковель провів нараду з інженерно-технічними працівниками та посадовими особами Відокремленого підрозділу «Ладижинська ТЕС» Акціонерного Товариства «ДТЕК Західенерго», щодо дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці для попередження травматизму та з нагоди відзначення Всесвітнього Дня охорони праці.

У нараді взяли участь директор І.П.Снєгін, головний інженер, заступники головного інженера, керівники департаментів, керівники підрозділів, головні та провідні фахівці, голова профспілкової організації.

О.Д.Ковель ознайомив присутніх із зверненням Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2019 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні, який, за ініціативи Міжнародної організації праці, пройде під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». Разом з міжнародною спільнотою Україна визнає, що здорові та безпечні умови праці – це стратегічне завдання, яке стоїть перед державою і бізнесом.

З огляду на зобов’язання, взяті нашою країною відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, уряд своїм розпорядженням від 12 грудня 2018 р. № 989-р схвалив Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні і затвердив План заходів щодо її реалізації.

Концепція є основою для запровадження національної системи управління безпекою та гігієною праці, сформованої на принципах запобігання виробничим ризикам та заохочення до створення безпечних і здорових умов праці.

Важливо підготуватися до майбутніх змін, правильно спрогнозувати результати реформування та забезпечити впровадження нових принципів управління.

Закріплення практик щодо постійного навчання з безпеки та гігієни праці може допомогти працівникам і роботодавцям мінімізувати наявні та потенційні виробничі ризики і тим самим поліпшити результати роботи у сфері охорони праці.

Другим питанням фахівець Держпраці розглянув наслідки та причини нещасних випадків у паливно-енергетичному комплексі у 2018 році і відзначив, що основні профілактичні заходи щодо запобігання травматизму – це безпечність технологічних процесів і обладнання, утримання приміщень, обладнання та засобів захисту в належному стані, організація виконання робіт відповідно до вимог безпеки, проходження працівниками спеціального навчання і перевірки знань з питань з охорони праці.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.