gov.ua
Державні сайти України

Управління Держпраці у Вінницькій області

Чи можна допустити до роботи працівника, який не пройшов медогляд?

Чи можна допустити до роботи працівника, який не пройшов медогляд?

Питання:

Чи можна допустити до роботи працівника, який не пройшов медогляд?

Відповідь:

Ні. Роботодавець зобов′язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов′язкового медичного огляду осіб віком до 21 року. (ст. 17 ЗУ «Про охорону праці»).

ТУ Держпраці продовжують визначати категорії працівників, що підлягають медичним оглядам, узгоджувати Списки працівників та Заключні акти за результатами м/о.

https://pratsia.in.ua/

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.