(0432) 67-29-80
Вінницька область

Безпека для життя та здоров’я людей завжди на першому місці

Безпека для життя та здоров’я людей завжди на першому місці

23 травня 2018 року відбулось засідання колегії Управління Держпраці у Вінницькій області, на якому розглядалось питання «Про готовність атракціонної техніки, встановленої у Вінницькій області, до роботи у літній період 2018 року».

На засідання були запрошені від департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради Леонід Демченко, начальник сектору вантажопідіймальних механізмів Вінницького ЕТЦ Андрій Кобевнік, приватні підприємці Микола Пекарчук, Анатолій Катрага, Вікторія Вішар, та від МКП «Вінницязеленбуд», на території якого експлуатується найбільша кількість атракціонів (всього 61, з яких 25 підвищеної небезпеки): директор Ігор Любовський, головний інженер Олег Філіппович, завідувач атракціонами Дмитро Осіпов.

У вступному слові начальник Управління Володимир Марунько наголосив на важливості цього засідання – безпека для життя та здоров’я людей завжди на першому місці, але в місцях скупчення відпочиваючих, серед яких більшість діти, вдвічі, а то й втричі актуальніша.

Заступник начальника відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Олександр Морквишен поінформував присутніх про готовність атракціонної техніки до роботи у літній період та навів приклади аварій, що траплялися при експлуатації атракціонів, звернув увагу на їх причини та на заходи щодо зменшення ризику виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій, дії  обслуговуючого персоналу при екстремальних ситуаціях.

Перший заступник начальника Управління Держпраці Володимир Боковець виступив з інформацією щодо експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, яка здійснюються роботодавцем на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, та  небезпек, що виникають під час користування та обслуговування атракціонів для життя відвідувачів і обслуговуючого персоналу.

Власники атракціонів, у свою чергу, запевнили, що постійно прикладають максимум зусиль до приведення всіх атракціонів у відповідність до вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці, організовують безпечну експлуатацію, належний технічний огляд та технічне обслуговування навченим та атестованим персоналом.

Завідувач атракціонами МКП «Вінницязеленбуд»Дмитро Осіпов повідомив, що ДП «Вінницький ЕТЦ» атракціонам, що встановлені в центральному парку культури і відпочинкум. Вінниці, проведено експертне обстеження та випробовування. Зауваження та недоліки були усунені в ході експертних обстежень, їх визнано придатними до експлуатації. Разом з тим, велику занепокоєність викликають атракціони, які відпрацювали більше 25 років. А це граничний термін експлуатації, зазначений заводом виготовлювачем. Керівництву рекомендовано вирішити питання щодо заміни таких атракціонів.

Директор МКП «Вінницязеленбуд» Ігор Любовський повідомив, що керівництво міста і парку докладає максимум зусиль для приведення всіх атракціонів у відповідність до вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці. Втім, незважаючи на фінансову скруту і нібито не на часі розвивати індустрію розваг, але «Вінницязеленбуд» співпрацює наразі із трьома партнерами із-за кордону, щоб встановити нове колесо огляду. Можливо, це станеться у наступному році, А поки що виходять із ситуації шляхом організації безпечної експлуатації атракціонів, належного нагляду, технічного огляду та технічного обслуговування навченим та атестованим персоналом.

Вищесказане стосувалось м. Вінниця, на жаль, проведені перевірки та технічні огляди атракціонів, встановлених Крижопільському комунальному парку культури і відпочинку дали невтішний результат. Із трьох атракціонів дозволено працювати лише «Юнзі». Експлуатація атракціонів «Сонечко» та «Дзвіночок» не допускається.

Підсумовуючи, Володимир Марунько сказав: «Всі ми маємо усвідомити свою відповідальність за безаварійну і безпечну для життя та здоров’я експлуатацію атракціонів, як підвищеної небезпеки, та і тих, на які Правила будови та безпечної експлуатації атракціонної техніки не поширюються. Потрібно вишукувати можливості для заміни атракціонів і забезпечити дієвий контроль з боку адміністрації парків за дотриманням працівниками вимог безпеки при виконанні робіт підвищеної небезпеки при обслуговуванні, ремонті та експлуатації атракціонів».

За результатами засідання колегією прийняте відповідне рішення, яке отримали усі власники атракціонів підвищеної небезпеки.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.