(0432) 67-29-80
Вінницька область

Аварія сталась внаслідок навмисного відкриття газових кранів

Аварія сталась внаслідок навмисного відкриття газових кранів

Завершено технічне розслідування причин виникнення аварії, пов’язаної з використанням газу в побуті, що сталася 19 липня 2017 року о 21 год. 38 хв. на вул. Мічуріна в смт. Турбів Липовецького району. За сім хвилин за викликом прибула бригада аварійно-диспетчерської служби Липовецької дільниці Гайсинського відділення ПАТ «Вінницягаз». На місці події було виявлено вибух газоповітряної суміші. Аварійники припинили газопостачання будинку та опломбували кран.

Постраждав мешканець будинку С., якого було доставлено до опікового відділення Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.Пирогова з діагнозом: опік полум’ям ІІ а. б. - ІІІ ст. S-45%. голови, шиї, тулуба, рук.

З пояснень потерпілого встановлено, що, перебуваючи в стані емоційного напруження, він вирішив отруїтись газом. З цією метою зайшов на кухню, закрив двері, відкрив усі газові крани на газовій плиті ПГ-4 та зателефонував дружині щоб попрощатись. Через деякий час у вікно побачив, що під’їхала дружина. Він спробував вийти з кухні, відчинив двері і у цей час стався вибух.

Комісія дійшла висновку, що аварія сталась внаслідок:

  • навмисного відкриття кранів на плиті газовій ПГ-4 мешканцем будинку С.;
  • накопичення природного газу в приміщення кухні будинку у концентрації достатній для вибуху через відсутність повітрообміну в приміщенні (засміченість вентиляційного каналу та відсутність підрізу у нижній частині дверей кухні);
  • виникнення іскроутворення в незакритій електричній розподільчій коробці, викликане увімкненням (вимкненням) побутового холодильника.

Для запобігання подібним аваріям комісією запропоновано, зокрема, посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу з абонентами щодо безпечного користування газом, у тому числі необхідності проведення перевірок димових та вентиляційних каналів, допуску працівників для виконання планового технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, недопущенню самовільного підключення до систем газопостачання, втручанням в роботу та конструкцій газових приладів та апаратів, вентиляційних і димових каналів, тощо.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.