(0432) 67-29-80
Вінницька область

Акцентовано увагу на безпечне виконання робіт на висоті

Фахівець Управління Держпраці у Вінницькій області провів нараду з працівниками та посадовими особами ПрАТ «Вінницький завод «Маяк» з питань дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки для попередження виробничого травматизму.

Головний державний інспектор відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Сергій Рудюк наголосив на необхідності виконання вимог законодавства з охорони праці щодо проходження робітниками спеціального навчання і перевірки знань з питань з охорони праці відповідно до «Переліку робіт підвищеної небезпеки». Особливу увагу звернув на наявність дозволів на роботи, об’єкти, машини, механізми та устаткування підвищеної небезпеки.

Присутнім наведено дані про травматизм на підприємствах галузі машинобудування в Україні та області за 2017-2018 роки та проаналізовано основні причини настання нещасних випадків на виробництві. Було зазначено, що основні профілактичні заходи щодо запобігання травматизму – це безпечність технологічних процесів і обладнання, утримання приміщень, обладнання та засобів захисту в належному стані, організація виконання робіт відповідно до вимог безпеки.

Було акцентовано увагу учасників наради на причинах і обставинах нещасних випадків на виробництві, зокрема під час виконання робіт на висоті. Так, за 10 місяців 2018 року в Україні під час виконання робіт на висоті травмовано 194 працівники, з них – 77 смертельно. У сфері  машинобудування та металургійній промисловості – 29 випадків, у тому числі 11 смертельно травмованих працівників.

Під час наради було також наголошено на важливості обов’язкового проходження періодичних медичних оглядів з метою визначення професійної придатності працівників, на обов’язку керівництва підприємства щодо забезпечення працівників у повному обсязі спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.