(0432) 67-29-80
Вінницька область

80 роботодавців, понад 500 вакансій і все це на одному заході

80 роботодавців, понад 500 вакансій і все це на одному заході

Фахівці Управління Держпраці взяли участь у роботі загальноміського Ярмарку вакансій та послуг служби зайнятості, який відбувся 23 квітня 2018 року в експоцентрі Вінницької торгово-промислової палати.

Заступник начальника Управління Держпраці у Вінницькій області Юрій Ковальчук та головний державний інспектор Сергій Товпига консультували відвідувачів та роботодавців щодо застосування законодавства про працю, щоб запобігти порушенням. При цьому особлива увага приділялась легалізації найманої праці, адже:

  • працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати;
  • виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо;
  • виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;
  • допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу;
  • соціального страхування.

До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії. Адже тільки легально оформлений працівник, який, відповідно, матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію.

Роботодавець має укласти з працівником трудовий договір, повідомити про прийняття особи на роботу державну фіскальну службу, виплачувати працівнику офіційну заробітну плату в повному обсязі, сплачувати за нього єдиний соціальний внесок. Виконання цих умов гарантуватиме працівникові здорові і безпечні умови праці.

Під час ярмарку працювали також консультаційні пункти для людей з інвалідністю, з питань соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, з вибору професії, професійного навчання безробітних, у тому числі на підставі ваучерів, з підприємництва за сприяння служби зайнятості, умов проходження військової служби за контрактом тощо.

Відвідувачі заходу мали можливість отримати індивідуальні консультації щодо техніки самостійного пошуку роботи, складання резюме, отримати професійну консультацію та пройти тестування, визначитись з вибором професії.

Цьогоріч у ярмарку взяли участь понад 80 підприємств, установ та організацій м. Вінниці, Барського, Вінницького, Калинівського, Літинського, Липовецького, Тиврівського, Шаргородського районів та м. Ладижин.

Це такі потужні підприємства як: ТОВ «Барлінек Інвест», Епіцентр К, ТОВ НВП «АРГОН», ТОВ «Авіс-Аква», ТОВ «Маяк», КНВО «Форт МВС України» та підприємства з іноземними інвестиціями, що створюють нові робочі місця в області: ТОВ «Грін Кул», ТОВ «Фуджікура Аутомотів Україна - Львів», ДП «Електричні системи».

На стендах самостійного пошуку роботи до уваги відвідувачів було представлено понад 250 вакансій, а присутні на ярмарку роботодавці запропонували понад 300 вакансій. Рівень заробітної плати від 4500 до 12000 гривень.

Довідково: Станом на 23 квітня 2018 року на обліку у службі зайнятості перебували 20279 осіб. У базі нараховується 3476 актуальних вакансій. У с ередньому на одне робоче місце претендують 5 осіб.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.