(0432) 67-29-80
Вінницька область

Завершено розслідування нещасного випадку з лісорубом

Завершено розслідування нещасного випадку з лісорубом

23 серпня 2018 року о 16:20, під час рубки суцільного користування у 21 кварталі масиву лісу «Бершадського райагролісу», лісорубу А., 1967 р.н., який працює у ФОП Білоус С.Д., на голову впала гілка, завдавши відкриту черепно-мозкову травму. Потерпілого приватним транспортом доставили у Бершадську ЦРЛ.

Комісією зі спеціального розслідування встановлено, що нещасний випадок  стався під час спроби лісоруба збити завислого граба, зрізавши ясена, що ріс на відстані 4 м. Внаслідок падіння, ясен також завис на грабові. Щоб зняти завислі дерева, А., використовуючи бензопилу, з відземкової частини дерев відрізав по 3 м, аж поки завислий граб, комлевою частиною,  упав на землю, від чого його стовбур, під натиском завислого на ньому ясена, падаючи на землю, травмував лісоруба.

Згідно із заключенням про тяжкість виробничої травми, виданого Бершадською ОЛІЛ, потерпілому завдано травми у вигляді відкритої черепно-мозкової травми, забою головного мозку важкого ступеня, лівобічної епідуральної гематоми, забійної рани лівої тім’яної ділянки, перелому лівої ключиці.

Причиною настання нещасного випадку стала недосконалість технологічного процесу – виконання роботи зі зняття завислого дерева шляхом збивання його іншим деревом та відпилювання чурбаків від відземкової частини завислого дерева (Порушення вимог п. 15.3.52 Правил охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості).

Під час спеціального розслідування встановлено, що А. отримав травми під час виконання роботи за цивільно-правовою угодою, укладеною з ФОП Білоусом С.Д., факту наявності трудових відносин між ФОП Білоусом С.Д. та гр. А. не підтверджено. Враховуючи зазначене, нещасний випадок не визнано таким, що пов’язаний з виробництвом.

Матеріали розслідування даного нещасного випадку направлено в прокуратуру для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

Комісією запропоновано, відповідно до п.17 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1107, ст. 21 Закону України «Про охорону праці», за подання ФОП Білоусом С.Д. недостовірних відомостей про наявність у нього найманих працівників, анулювати дозвіл Управління Держпраці  у Вінницькій області на виконання робіт підвищеної небезпеки (лісосічні роботи) №143.17.05.

Члени комісії з спеціального розслідування нещасного випадку мали зустріч з дружиною потерпілого, роз’яснили її права відповідно до діючого законодавства.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.