(0432) 67-29-80
Вінницька область

Новини управління

Кожен роботодавець тлумачить поняття «стажування» по-різному. У Кодексі законів про працю України не міститься такого поняття. Прийняття на роботу працівників на «стажування» без проведення відповідної оплати є порушенням законодавства про працю і ознакою застосування примусової праці, використання якої заборонено ст. 43 Конституції України, чинним законодавством з праці, нормами міжнародного права.
Відповідно до Порядку розроблення та перегляду секторальних планів державного ринкового нагляду, моніторингу та звітування про їх виконання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2011 р. № 1410, Державною службою України з питань праці (далі – Держпраці) розроблено секторальний план на 2021 рік.
За інформацією Головного управління статистики у Вінницькій області середня номінальна заробітна плата штатного працівника у вересні 2020 р. становила 10772 грн, що 2,2 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (5000 грн) порівняно з серпнем 2020 року. Розмір заробітної плати збільшився на 6,3%, а за останні 12 місяців (відносно вересня 2019 р.) зріс на 13,3%.
Заступник начальника Управління Держпраці у Вінницькій області Сергій Гаєв та начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Сергій Товпига провели круглий стіл з перевізниками на базі Приватного акціонерного товариства «Вінницьке обласне підприємство автобусних станцій 10599».
Погода 3-7 листопада   3 листопада 2020
За повідомленням Вінницького обласного центру з гідрометеорології на території області прогнозується зниження температури повітря. Хмарно з проясненнями, без істотних опадів, вночі та вранці туман.
Інспекторами праці Управління Держпраці у Вінницькій області 12 жовтня 2020 року проведено захід державного контролю (інспекційне відвідування) в КП «Вінницяоблводоканал», під час якого виявлено заборгованість із виплати заробітної плати 801 працівникові підприємства у сумі 12494,8 тис. грн.
ГАРЯЧІ ТЕМИ НОМЕРА: ДОСВІД ЕКСПЕРТА – Експертна оцінка проєктів систем протипожежного захисту – чому це важливо; Відхилення від вимог будівельних норм у сфері ПБ. Вирок чи ковток свіжого повітря?; НЕЩАСНІ ВИПАДКИ. СУДОВА ПРАКТИКА – Як нерозуміння норми документа та неуцтво спровокували 12-річну тяганину.
За інформацією Головного управління статистики у Вінницькій області сума невиплаченої заробітної плати працівникам підприємств та організацій Вінницької області на 1 жовтня 2020 року становила 17,8 млн грн, яка у порівнянні до попереднього місяця (до 1 вересня 2020р.) збільшилась на 10,2% або на 1,6 млн грн.
Не забудьте привітати   1 листопада 2020
Державні, професійні, міжнародні, релігійні свята та іменинники на цьому тижні.
Т.в.о. Голови Держпраці Віталій Сажієнко у рамках робочого візиту у Запоріжжі разом із заступником Голови Держпраці Аллою Горбатюк зустрілися з головою Запорізької облдержадміністрації Віталієм Боговіном та начальником ГУ ДПС у Запорізькій області Романом Афоновим.
«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.