gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Новини управління

Фахівці Фонду соціального страхування України під час консультаційної наради, проведеної Федерацією роботодавців України, роз’яснили порядок визначення страхового стажу для розрахунку суми допомоги за лікарняними листками.
26 листопада відбулась розширена нарада на базі Крижопільської ОТГ. Від Управління Держпраці у заході взяли участь заступник начальника управління Сергій Гаєв та головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Сергій Дисюк та Геннадій Ветушинський. На нараді також були присутні секретар Крижопільської ОТГ Ігор Василишин та керівник КП «Крижопільводоканал» Іван Русін.
На виконання доручення Прем’єр-міністра України щодо контролю дотримання роботодавцями трудових прав працівників-іноземців, інспекторами Управління Держпраці у Вінницькій області постійно проводяться перевірки суб’єктів господарювання, що використовують працю іноземців.
23 листопада відбулося перше спільне засідання Міжвідомчої робочої групи з питань розробки узгодження спільних дій щодо зменшення рівня незадекларованої праці, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань, до складу якої увійшли представники державних органів та соціальних партнерів.
Микола Іванович (ім’я змінене), пропрацював інженером 15 років на підприємстві, що надає містянам комунальні послуги. Був відданий роботі, протягом усього часу сумлінно виконуючи свої посадові обов’язки. За сімейними обставинами змушений був залишити роботу на підприємстві. При звільненні роботодавець відмовився виплачувати належні йому кошти, зокрема і грошову компенсацію за невикористану щорічну відпустку.
24 листопада відбулась нарада з колективом Гайсинської ремонтної бази Центрального управління філії «ВРТП «Укргазенергосервіс» АТ «Укртрансгаз», за результатами проведеного планового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, законодавства про працю, зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.
Інспектори Управління Держпраці у Вінницькій області провели превентивний захід з працівниками КНП «Вінницький обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр ВОР» щодо безпечної експлуатації кисневого обладнання у закладах охорони здоров’я.
Метою попереднього (під час прийняття на роботу), чи періодичного (протягом трудової діяльності), медичного огляду є визначення стану здоров’я працівника та можливості виконання ним, без погіршення стану здоров’я, професійних обов’язків в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, своєчасного виявлення гострих чи хронічних професійних захворювань тощо.
23 листопада головний державний інспектор Управління Держпраці у Вінницькій області Лариса Пасічна прийняла участь у нараді з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Вінницької області, відносно яких порушено провадження у справі про банкрутство. Засідання відбулось у Центрально-Західному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції, що у м. Хмельницькому.
Сьогодні, 24 листопада, на хвилі Українського радіо, у прямому ефірі програми «Віч-на-віч» заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Вінницькій області - Валентина Партій розповіла про переваги задекларованої та існуючі ризики незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців.
«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.