(0432) 67-29-80
Вінницька область

Новини управління

Зазвичай дуже багато найманих працівників не знають своїх прав і не розуміють, як їх відновити та захистити при порушенні трудового законодавства під час карантинних заходів. Проте законодавством передбачено відповідальність для роботодавців, які незаконно звільняють працівників.
Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років. Тому детально відповідаємо на питання, які найбільше турбують людей цієї вікової групи.
Нещодавно Держпраці започатковано новий сервіс для працівників та роботодавців – «інтерактивний інспектор», який дозволяє отримати відповіді на нагальні питання, що турбують обидві сторони трудового договору.
30 березня 2020 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» (далі – Закон № 540), яким регламентовано гнучкі форми організації праці та дистанційну роботу.
ГАРЯЧІ ТЕМИ НОМЕРА: Викоренити насильство та домагання у сфері праці; ЗАСОБИ ЗАХИСТУ – Захист під час епідемії; ВІДПОВІДАЄМО – Захворювання внаслідок дії COVID-19 на виробництві.
У цьому році МОП у Всесвітній день охорони праці робить акцент на проблемі насильства у сфері праці. Дослівно девіз Дня охорони праці 2020 звучить так: «Насильство і домагання у сфері праці» (Violence and Harassment in the World of Work).
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)», який набрав чинності 02.04.2020 р., внесено зміни до Закону України «Про зайнятість населення», зокрема, доповнено статтею 47-1 - допомога по частковому безробіттю на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином
Прийняті Постановою №211 нові норми обмежувальних заходів викликали в українців безліч запитань. Тому надаємо роз’яснення щодо найбільш поширених запитань.
На період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19), Держпраці не припиняє проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань, що належать до її компетенції.
В МОЗ Украины объяснили украинцам кому и как нужно носить медицинские маски по время пандемии коронавируса.
«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.