(0432) 67-29-80
Вінницька область

Новини управління

Ще у 2004 році Україна ратифікувала дві конвенції Міжнародної організації праці: № 81 про інспекцію праці у промисловості і торгівлі 1947 року та № 129 про інспекцію праці у сільському господарстві 1969 року.
Завдяки спрощенню умов реєстрації та отримання допомоги по безробіттю в період карантину збільшилась кількість українців, які бажають скористатися послугами державної служби зайнятості. Протягом карантину запроваджено низку законодавчих змін, які регулюють умови реєстрації та отримання допомоги по безробіттю на цей період.
Стабільна ситуація з захворюваністю дозволяє з 11 травня розпочати зняття перших обмежень і перейти до концепції адаптивного карантину. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, відкриваючи позачергове засідання Кабінету Міністрів у понеділок, 4 травня.
ГАРЯЧІ ТЕМИ № 4-5, 2020: КОРОНАВІРУС: ЯК ЗАХИСТИТИСЯ - Профілактичні заходи для недопущення поширення коронавірусу COVID-19 на підприємстві; Ефективність масок і респіраторів для запобігання COVID-19.
Редакція журналу «Охорона праці» запевнила учасників фінального туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2020», що, незважаючи ні на що, переможців буде визначено і вони отримають заслужені нагороди.
Оприлюднено для обговорення проект наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України “Про внесення змін до Вимог щодо безпеки та захисту здоров’я працівників видобувних підприємств з підземним івідкритим способами видобування”.
Під час розробки та застосування заходів щодо непоширення коронавірусної інфекції COVID-19 під час роботи, серед іншого роботодавцям необхідно приділити належну увагу категорії працівників, які мають роз’їзний характер роботи.
Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13 квітня 2020 року № 553-IX, який набув чинності ще 18 квітня 2020 року уточнив порядок та умови виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину (далі — допомога). Однак досі роботодавці її не отримували через відсутність відповідної постанови КМУ, яка мала визначити порядок надання допомоги.
Започаткований нещодавно Держпраці сервіс «інтерактивний інспектор», за допомогою якого працівники та роботодавці мають змогу отримувати відповіді на нагальні питання про особливості застосування законодавства на період карантину, виявився досить затребуваним.
Згідно з Укаом Президента України від 16 січня 2020 року№13 (зі змінами) з квітня 2020 року розпочалося звільнення військовослужбовців у запас зі Збройних Сил України. Відповідно у роботодавців виникає ряд запитань щодо працівників, які виконали військовий обов’язок і повертаються на свої робочі місця у період карантину.
«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.