(0432) 67-29-80
Вінницька область

Новини управління

З метою забезпечення прозорості та оперативної взаємодії з суб’єктами господарювання, які працюють за декларативним принципом, Держпраці запроваджено постійне оприлюднення інформації щодо надходження/реєстрації з 01.01.2020 декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, що були подані суб’єктами господарювання до територіальних органів Держпраці.
Під час апаратної наради, яка проходила у форматі конференції Zoom, голова ОДА Владислав Скальський підняв питання якості та затребуваності спеціалізацій на ринку зайнятості та заслухав інформацію обласної служби зайнятості щодо працевлаштування безробітних громадян в умовах карантину.
З 1 червня в Україні буде дозволена робота басейнів і спортзалів; відвідування освітніх занять у групах не більше 10 людей (наприклад, розпочнуть роботу автошколи); а також буде відновлено рух залізничного транспорту і міжобласних перевезень автотранспортом. Скасування обмежень можливе лише у тих регіонах, де це дозволятиме епідемічна ситуація.
Редакція журналу «Охорона праці» повідомляє, що 29 травня 2020р. відбулося засідання журі з визначення переможців ІХ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2020».
У газеті «Голос України» від 28.05. 2020 р. №87 опубліковано Закон №591-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Журнал «Охорона праці» запрошує на онлайн-тренінги, які відбудуться 9-12 червня об 11.00-12.30 (4 заняття по 1,5 години), «Розробка процедури керування ризиками небезпек в системах управління безпекою праці та здоров’я працівників» (Модуль 3).
27 травня Уряд ухвалив доручення на погодження нормативно-правових актів у форматі онлайн. З відповідною ініціативою виступив Віце-прем′єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Це дозволить поступово відмовитися від паперу і перейти на електронний документообіг.
У Міністерстві охорони здоров’я закликають людей, які старше 60 років, продовжувати самоізоляцію, незважаючи на послаблення карантину. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Чи має право працівник продовжити або оформити відпустку без збереження заробітної плати на період продовження карантину, тобто до 22 червня 2020 року?
Законом України № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» передбачено додаткові, до встановлених законодавством, доплати до заробітної плати працівникам сфери соціального захисту населення, які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання/перебування отримувача соціальних послуг (вдома).
«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.