gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Новини управління

В умовах повномасштабної війни одним з головним чинників для перемоги є підтримка держави, яка всі свої можливості спрямовує на забезпечення Збройних Сил України.
Фахівці Управління консультують з питань оформлення трудових відносин та розповідають про переваги задекларованої праці та ризики незадекларованої.
29 червня 2022 року, під головуванням першого заступника начальника Управління Держпраці у Вінницькій області Володимира Боковця відбулось засідання колегії Управління за участі посадових осіб Управління Держпраці та ПрАТ «Вінницький олієжиркомбінат» за результатами спеціального розслідування групового нещасного випадку, що стався 25.02.2022 року на ПрАТ «Вінницький олієжиркомбінат».
Працівникам наголошено на необхідності своєчасного проведення навчання та інструктажів з питань охорони праці, наявності дозволів на проведення робіт та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, використанні засобів індивідуального захисту під час виконання робіт тощо. Зокрема поінформовано щодо можливості запровадження підприємствами та установами електронного документообігу в системі управління охороною праці.
У зв’язку із надходженням запитань від соціальних партнерів, а саме від працівників Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області, стосовно отримання консультації щодо застосування законодавства про працю в умовах воєнного стану, з колективом установи проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу.
Під час консультацій наголошують працівникам на необхідності дотримання інструкцій з охорони праці, використання спецодягу, спецвзуття та засобів індивідуального захисту відповідно до діючих норм.
З метою недопущення випадків потрапляння громадян до трудового рабства, на Вінниччині триває посилена інформаційна робота серед внутрішньо переміщених громадян.
Посадові особи Управління Держпраці провели інформаційний захід на будівельному підприємстві, під час якого наголосили працівникам на додержанні вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці
Посадовці розповіли про особливості укладення трудового договору, зміни умов праці, усі види відпусток, розірвання трудового договору за ініціативи роботодавців та працівників тощо.
Під час консультації, працівникам доведено вимоги безпечної організації виконання робіт підвищеної небезпеки, наголошено на необхідності дотримання інструкцій з охорони праці, використання спецодягу та спецвзуття, застосування засобів індивідуального захисту тощо.
«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.